Jeg faldt over denne side (igen) http://www.synes.dk/ efter at jeg søgte lidt her inde efter tråde til at "synes godt om" hinandens facebook sider, da jeg gerne ville have min boostet lidt :)
Men det ser ikke ud til at den virker mere. Eller kan nogen forklare mig nærmere, da jeg synes at det er en rigtig god side :)
Nej desværre. Der var en del som rigtig gerne ville have 'likes', men ikke rigtig gad 'like' de andres sider. Konceptet er ellers simpelt nok, men det gav alligevel nogle udfordringer.
Jeg skal ikke kunne afvise det, men omvendt ved jeg heller ikke hvordan det skal lykkedes. Igen kan folk bare fjerne deres like, efter deres egen side er kommet på.... Så sådan en service bør bygges på tillid, og ikke kontrol.