Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Personlig kundeservice i webshoppen endte med et salg

Side 1 ud af 1 (2 indlæg)
  • 1
Fra Århus C
Tilmeldt 15. Feb 10
Indlæg ialt: 161
Skrevet kl. 11:48
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej,

jeg manglede nogle specielle LED pærer og Google var min ven. Jeg fandt LifeLightning. Da jeg kom ind på deres hjemmeside gik der ikke lang tid før en ansat spurgte om jeg havde brug for hjælp. Det havde jeg. Vi skrev og det endte med at hun fandt produktet og jeg bestilte varen. Akkurat som var det i en fysisk butik. 

Har du tænkt på at have det på din webshop? Det kræver at der er folk online på din hjemmeside til at hjælpe kunderne men hvis det ender ud i et salg? Det gør i hvert fald webshoppen personlig. Måske kunne du få hjælp fra venner og familie? De vil så få en procentsats af hver salg de genererer. Smart synes jeg.

Hav en lækker dag,

Madsen

Tilmeldt 20. Apr 07
Indlæg ialt: 16014
30% af profil udfyldt
Skrevet kl. 11:59
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej,

Ja - vi har faktisk en ganske god succes med det på vores webhotels-shop MaxiWeb.. Uden at vide det tror jeg vi får cirka 30-40% af vores henvendelser igennem livechatten, og er helt klart med til at lukke mange køb :-)

Så det kan anbefales, men er også et stort arbejde :-)

Side 1 ud af 1 (2 indlæg)