Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Hvad kan iværksættere bruge sociale shopping til?

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)
  • 1
Fra København
Tilmeldt 20. Jan 09
Indlæg ialt: 36
Skrevet kl. 10:57
Hvor mange stjerner giver du? :

ErhvervsBladet arbejder i denne uge på et par artikler til næste uges magasin om, hvad iværksættere og mindre virksomheder kan bruge social shopping-trenden til.

Der dukket flere sites op det seneste år som Downtown, Sweetdeal, Dagensbedste, Pinq etc, hvor virksomheder kan lancere specielle tilbud til de potentielle kunder - med henblik på at skabe opmærksomhed omkring forretningen og høste nye kunder.

ErhvervsBladet er primært på jagt efter input om virksomhedernes erfaringer i forhold til, om det er gode markedsføringsplatforme, om det booster salget etc. (- altså ikke set fra forbrugerens side)

Vi vil udvælge afsnit af reaktionerne til brug i magasinet næste uge - og henviser naturligvis til Amino.dk.

Skriv endelig her i debatten, hvis I har gjort jer nogle erfaringer, I vil dele - eller til ErhvervsBladet på tip@erhvervsbladet.dk

Venlig hilsen

Annette Sand

Journalist

ErhvervsBladet

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)