Jeg skal have sat en ny side op med Wordpress, men det går utrolig dårligt. Jeg har downloadet Wordpress og uploadet det til min side med Filezilla. Efter en masse forsøg får jeg denne fejlkode:
Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(/home/m/e/wp-config.php) is not within the allowed path(s): (/home/m/e/ftp_meantimedk/:/tmp/:/tmp/phplog:/usr/local/phpbin/php:/sharedhosting/meantime.dk) in /home/m/e/ftp_meantimedk/wp-load.php on line 32
Det ligner et konfigurationsproblem hos din webhost. Det ser ud til at de bruger open_basedir og det er det der giver problemer med din wordpress installation.
Jeg har ingen erfaring med wordpress så jeg skal ikke kunne sige om der findes et fix. Hvis ikke vil jeg anbefale dig at finde en anden udbyder.