Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Fyrvaerkeri website

Side 1 ud af 4 (32 indlæg)
Fra Amsterdam
Tilmeldt 27. Nov 09
Indlæg ialt: 20
Skrevet kl. 14:01
Hvor mange stjerner giver du? :
Fra Århus
Tilmeldt 18. Feb 06
Indlæg ialt: 4322
Skrevet kl. 14:12
Hvor mange stjerner giver du? :
Gennemsnit 5,0 stjerner givet af 1 person

Håbløst uoverskueligt og uden synlige call-to-action punkter, stavefejl i webshop og en overdreven brug af flash.

Det lykkedes mig f.eks. ikke engang at finde jeres webshop, kataloget er bøvlet at bladre i.

Alt i alt er det en side der nærmere skræmmer mig væk end tiltrækker mig,

Safeticket - Dit enkle og fleksible billetsystem.

Tilmeldt 7. Dec 07
Indlæg ialt: 242
Skrevet kl. 14:16
Hvor mange stjerner giver du? :

Super super flot !! Tillykke med den. 

Fra Hellerup
Tilmeldt 11. Apr 06
Indlæg ialt: 3722
Fra  CloudSprout Skrevet kl. 14:20
Hvor mange stjerner giver du? :

Anders har fuldstændigt ret, jeres website er desværre en 100%, jeg har svært ved at se noget man vil kunne genbruge i et prof. site.

Man ville sagtens kunne skrive et 500siders værk, om hvad der er galt med siden. Men for at nævne en enkelte, så er animationer og lyd brugt så de gjorde at jeg lukkede jeres site, efter et par sekunder.

Fra Lyngby
Tilmeldt 19. Dec 08
Indlæg ialt: 1537
Skrevet kl. 14:23
Hvor mange stjerner giver du? :

 

Synes også den er flot, ville dog ikke selv have stillet den sådan op, i mine øjne kunne den godt have lidt mere info på forsiden - slet ingen tekst stort set.

Shoppen var i mine øjne nem og finde, hvis folk tænker sig lidt om :) - men jeg synes derimod at det hele loader lidt langsomt, især når den loader shoppen, ved ikke om min computer døjer med stress, men det kunne være et punkt hvor jeg selv ville stå af...

Held og lykke med sitet.

Bendtsen

Fra Aalborg
Tilmeldt 17. Nov 06
Indlæg ialt: 577
Fra  Bærbar.com Skrevet kl. 14:25
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Kasper

Flashen på siden er rigtig god men indholdet på selve siden er kedelig og uinspirerende.
Den største fejl set med mine øjne er brugen af Flash da ikke alle accepterer brug af Flash.

Da jeg åbnede siden første gang (uden Flash) troede jeg sgu det var en joke :-)
Men som jeg starte med syntes jeg Flashen er rigtig godt og jeg tror det er der i har brugt kræfterne og nok for mange kræfter.

Vil du gerne se en af vores <a href="https://ravfund.dk">Ravlygter</a> i funktion eller evt. teste din egen er du altid velkommen på vores indendørs strand i Nordjylland.

Tilmeldt 20. Apr 07
Indlæg ialt: 16014
30% af profil udfyldt
Skrevet kl. 14:29
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Kasper

jeg synes det har potentiale men tag lidt af blinget væk og sæt lidt tekster på menuerne evt. som roll over function eller lignende så man ikke er i tvivl om hvad man klikker på.

En anden ting er webshoppen som de andre også er inde på. min kritik er dog af anden karakter, da jeg synes det er vildt mærkeligt som bruger at shoppen popper op i et nyt vindue og med ÅLBORG FYRVÆRKERIFABRIKs hjemmeside. Det er sgu ikke smart, for hvorfor skulle jeg købe af dig fremfor dem direkte?

Håber ikke du opfatter det for negativt, da jeg tror der er stort potentiale for din forretning, dog skal du forbedre websitet markant før kunderne vil bryde sig om det.

VH
HS

Fra Amsterdam
Tilmeldt 13. Aug 10
Indlæg ialt: 86
Skrevet kl. 15:42
Hvor mange stjerner giver du? :

Tak for den negative og positive kritik.

@Anders. Hvis man bruger 2 sekunder, kan man nok godt finde webshoppen.

Til jer resten:

Naar man kigger paa de eksisterende fyrvaerkeri som er utrolig kedelige og uoverskuelige med alt for meget teskt, syntes jeg seiv vi er kommet godt afsted med det. Nu er det specielt de yngre der leder efter krudtsider og tager sin farmand (dig) med ned til os.

VI har med vijle ikke brugt krafter paa en forside tekst men paa 3D designet. I det hele taget er det meningen modsat de andre fyrvaerkeri sider, simpelthen og give korte og klare beskeder. 

Webshoppen er vores egen, som ligger inde hos leverandoren, faktisk har vi 4 webshops, en til hvert telt. Leverandoren og vores priser er de samme. Meningen med systemmet fra leverandorens side er at kunden gaar inde og bestiller i god tid i evt det naermeste salgssted, eller hos dem med fede koncepter :)   Saa er kunderne nemlig fri for at rende rundt i  til forskellige salgstelte de sidste 2 dage hvor mange produkter er udsolgt. Samtidig er der jo ogsaa mog koldt :

Tak for tipsne.

Mvh

K.

Men ja der kan altid aendres paa tingene og derfor er jeg glad for at hore jeres meninger.....heldigvis har vi 11 maaneder til at gore den bedre i. Denne hjemmeside har taget os 2 uger og lave for en lille sjat penge. 

 

 

Tilmeldt 20. Apr 07
Indlæg ialt: 16014
30% af profil udfyldt
Skrevet kl. 16:07
Hvor mange stjerner giver du? :

Kasper:

Tak for den negative og positive kritik.

@Anders. Hvis man bruger 2 sekunder, kan man nok godt finde webshoppen.

Ærligtalt så kunne jeg heller ikke finde den i første omgang? Er den nemmeste vej gennem tvét? og så klikke på produkter?

mvh

Mark

Tilmeldt 10. Sep 08
Indlæg ialt: 113
Skrevet kl. 17:46
Hvor mange stjerner giver du? :
Gennemsnit 1,0 stjerner givet af 1 person

Rigtig fed side synes jeg, tror ikke det er noget større problem at det er flash, langt de fleste har flash nu om dage. Dejligt med en side der adskiller sig lidt fra mængden og som er behagelig at se på.

Men du har ét meget stort problem som allerede er påpeget: Det er for svært at finde webshoppen.

 

Løsningen er nem, jeg forsøgte at klikke på teltet - man går jo ind i teltet hvis man mødte jer live for at se fyrværkeri og priser. Så lav et link lige midt i "døren" på teltet til jeres webshop, så skal i nok få solgt noget.

Mvh. Jens

Ps. Om en alm. webshop vil konvertere bedre, det vil den måske, men rart med lidt nyt at se på.

Side 1 ud af 4 (32 indlæg)