Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Drop shipping

Side 1 ud af 1 (4 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 26. Nov 09
Indlæg ialt: 91
Skrevet kl. 09:27
Hvor mange stjerner giver du? :

er der nogen aminoer der kan give gode fif /råd om drop shipping - hvad man skal passe på osv?

på fohånd tak

Anders

 

 

Tilmeldt 9. Aug 11
Indlæg ialt: 0
Skrevet kl. 21:05
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej,

Jeg er selv ved at starte et dropshipping firma op.

af de erfaringer jeg har fået, så skal du være meget opmærksom på de udenlandske dropshipping firmaer. Nogle af dem er troværdige nok, andre vil prøve at tage røven på dig :)

Du skal helt klart være sikker på at du forstår handelsbetingelserne og samhandelsbetingelserne samt fragt (bemærk at nogle firmaer skriver gratis fagt, dette gælder kun i det land hvor virksomheden ligger)

Benyt kun dropshippers inden for EU ellers kommer der told og alt muligt, det bliver noget rod i sidste ende.

Pas især på med vare fra Kina eller andre lande fra den 3. verden, disse kan lettes være kopier. Husk også at pris og ægthed hænger sammen, hvis du fx. kan købe DIESEL bukser til en I-pris a 100 kr, så er de nok ikke ægte)

Brug google til at undersøge deres omdømme.

Tag kontakt til en virksomhed hvis du mener du kan stole på den, få alt på skrift!

Husk at selv om du ikke kan vide at varen er en kopi, så vil du stadig hænge på den, da det er svært at bevise, hold dig kun til lovlige vare og vær 100 % sikker på at de er lovlige.

Mange virksomheder har også skjulte gebyre for dropshipping, undersøg deres priser grundigt

håber du kunne bruge noget

Med venlig hilsen

Chris Nielsen, NetTrading

Tilmeldt 24. Jun 07
Indlæg ialt: 15088
Tilmeldt 26. Nov 09
Indlæg ialt: 91
Skrevet kl. 08:22
Hvor mange stjerner giver du? :

mange tak for info.....kan jeg helt sikkert  brugeWink

Side 1 ud af 1 (4 indlæg)