Jeg har virkelig brug for en motiveret sælger til opsøgende salg af brugskunst/interiør. Mit firma producerer selv gennem flere år og har ny kollektion klar samt katalog m.m.
Jeg søger en eller flere som kan tage mine produkter med ud i marken i Jylland og evt. Fyn. Der er tale om primært opsøgende salg til nye kunder - den primære målgrupper er interiør/brugskunst butikker samt blomsterbutikker.
Måske kører du allerede som sælger og kan tage varerne med. Alternativet kunne også være en som arbejder som selvstændig dekoratør el. lign. og som ønsker at supplere indtægt ved 2-3 dages arbejde per uge.
Fuld backup, vareprøver m.m. gives. Aflønning er ren provision men til gengæld i den højere ende, for den rigtige vil indtjenning være god.
Sæsonnen efterår starter for alvor nu, og opstart snarest vil derfor være hensigtsmæssigt.
Send gerne besked hvis du er interesseret i mere info - katalog/www henvisning kan sendes til interesserede. Skriv kort om det du laver / har lavet tidligere.