Hvis man vil lave en hjemmeside hvor man skal kunne klikke ind på forskellige firmaers PDF-kataloger (både dem, hvor man kan bladre og almindelige) skal man så have PDF-filen liggende selv eller kan man bare linke?
OK, takker. Tror du at man skal have tilladelse til at linke, når det gælder sådan noget? Tror du at virksomheder vil betale et abonnement for at have deres katalog liggende et samlet sted?
Uanset hvad ville jeg spørger virksomheden (det er god skik). Jeg tror ikke der er nogen, som vil betale for det, før de har set trafikken på hjemmesiden.
Vi er ved at lave et nyt site, som vi er i fuld gang med at søgeoptimere, før vi begynder at finde betalende kunder.
Men kan du vise dem at du har 5000 unikke besøgende om måneden. Mon ikk at du så kan finde nogen, der gerne vil betale :)