Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Søger shopløsning med fungerende mulitistore på sub-domæner

Side 1 ud af 1 (3 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 29. Sep 09
Indlæg ialt: 7
Skrevet kl. 07:22
Hvor mange stjerner giver du? :

Jeg har i dag en simpel Prestashop 1,6 da min daværende hjemmesidemand ikke kunne få Multistore til at fungere.

Min egen version af en fungerende Multistore var enkelte selvstændige installationer på sub domænerne med database sync om natten.

Men tiden er ved at løbe fra den, og jeg søger derfor en der vil kunne hjælpe med en fornyelse og fungerende multistore der skal kunne fungere på sub domæner.

F.eks. bynavn.domænenavn.dk

Det må gerne være Prestashop hvor nuværende varer og øvrige opsætninger kan importeres fra.

Desuden skal den nye installation kunne køre sammen med eksisterende indtil alt virker.

Nogen gode bud på en Multistore og en hjemmesidemand der vil kunne løfte opgaven ?

På forhånd tak

Jesper Poulsen tlf. 2444 7261

Fra Vissenbjerg
Tilmeldt 10. Sep 21
Indlæg ialt: 31
Skrevet kl. 18:28
Hvor mange stjerner giver du? :

Det nærmere helt klart kunne laves med alle gængse CMS. Jeg har selv rodet med noget lignende i WordPress (valgte dog at lave det hele selv i Laravel), men jeg vil sagtens kunne lave en sådan løsning til dig.

 

Smid mig en mail på mickey@prisfix.dk, med nuværende link og lidt beskrivelse af hvad du ønsker, om der er tredjepartsintegrationer etc., så kan vi tage den videre dialog.

Sammenlign priser på alt mellem himmel og jord på prisfix.dk

Tilmeldt 27. Jan 25
Indlæg ialt: 15
Skrevet kl. 20:14
Hvor mange stjerner giver du? :

Kan bygges med PrestaShop, WooCommerce (WordPress Multisite) eller endda en skræddersyet Laravel-løsning – det afhænger helt af dine behov for skalerbarhed, budget og hvor meget fleksibilitet du ønsker i forhold til design og specialfunktioner.

Side 1 ud af 1 (3 indlæg)