Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Må der være forskel i resultatopgørelsen og balancen genereret i Dinero og på Erhvervsstyrelsens "Regnskab 2.0"?

Side 2 ud af 2 (11 indlæg)
Tilmeldt 18. May 15
Indlæg ialt: 143
Skrevet kl. 13:06
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej John

Det handler om to ting:
  1. Jeg gerne vil have et kendskab til de alle formelle processer, der er i virksomheden - herunder selvangivelsens poster og regnskabet.
  2. Jeg ville på et tidspunkt (året 2014), hvor vi lige var startet, og hvor vi havde 0 kroner i omsætningen gerne undgå de 2.500-5.000 kroner, som den hjælp, du omtaler, typisk ville koste. 
Og så vil jeg for god ordens skyld sige, at jeg vel har stillet 3-5 spørgsmål her på Amino og nu - takket være god hjælp - er i mål med både selvangivelse og regnskab. Om det er “mange” spørgsmål, må du afgøre, og tiden må vise, om det var en fejl at stå for det selv.
Og når det er sagt, så har vi i det lille ApS bestemt tænkt os at bruge løbende (og naturligvis betalt) revision/bogføringshjælp her i 2015, hvor forretningen er blevet en tand mere kompliceret.
Med de ord vil jeg sige dig tak for hjælp og input.
God dag :)
/Lasse
Side 2 ud af 2 (11 indlæg)