Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Nyt web bureau søger udvikler, som kan arbejde i wordpress og joomla. AKUT :-)

Side 1 ud af 1 (4 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 8. Jan 14
Indlæg ialt: 10
Skrevet kl. 03:40
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej folkens, 

Håber i har en helt fantastisk dag derude!

Jeg og min makker har et projekt på tegnebrættet, hvor vi har brug for 1 eller 2 rigtig gode udviklere der kan finde ud af at udvikle hjemmesider og webshops

Det drejer sig i bund og grund om et nyt web bureau med et større twist end de andre og vi søger udvikere til parnterskab/medejerskab i virksomheden. Jeg og min makker er rigtig god til at snakke med mennesker, salg og service og smider lidt kapital i virksomheden til de nødvendige omkostninger. Vi har masser af erfaring med projektledelse, salg og service, innovation og iværksætteri

Hvad skal DU som udvikler så kunne? Det skal jeg fortælle dig!

- Udvikle webshops, hjemmesider etc. fra bunden samt udvikle videre i færdig købte themes. 
- Du skal have nogle referencer af noget du har lavet før.
- Du skal kunne udvikle logoer.
- Du skal kunne SEO optimering. 
- Håndtere små ting som overflytning af domæne og hjælpe vores nuværende og kommende kunder med domæne, servere og webhotel.
- Du skal være engageret og målrettet. 
- Du skal være pålidelig, troværdig og gerne kreativ. 
- Uddannelse er ikke en nødvendighed, dog kræver det at du har erfaring. 
- Det er et stort plus hvis du er bosiddende i Nordjylland eller har mulighed for at komme til Aalborg engang imellem eller møde os midtvejs.  

Du skal være en del af firmaet og tage del i hvad der foregår og være parat til udfordringer. Vi har allerede kunder i biksen fra tidligere samarbejde, men vi mangler et par frisk udviklere der vil med på eventyr!

Nå, tilbage til vores lille "twist". Vi vil ikke fortælle lige her hvad vores twist er, men hvis du skriver mig en privat besked/PM så vil jeg hellere end gerne fortælle dig nærmere :-)

Jeg håber at høre fra lige præcis DIG!

Med venlig hilsen

J&L  

Tilmeldt 12. Sep 13
Indlæg ialt: 1
Skrevet kl. 15:52
Hvor mange stjerner giver du? :

Brug Amino Freelancer til at finde hjælp med WordPress og andre opgaver. Det er gratis og du får samtidig den bedste pris i markedet, da freelancerne er i konkurrence med hinanden.

Læg opgaven i udbud her.

Fra Vejle
Tilmeldt 24. Jan 10
Indlæg ialt: 2537
Fra  Your Virtual Ninja Skrevet kl. 06:26
Hvor mange stjerner giver du? :

I have sent you a PM :)

Your Virtual Ninja is here to help and we have a full team ready

Fra Yogyakarta
Tilmeldt 16. May 09
Indlæg ialt: 2842
Fra  WebCoders.dk Skrevet kl. 08:58
Hvor mange stjerner giver du? :
Gennemsnit 5,0 stjerner givet af 1 person

Nu har du postet samme indlæg tre gange uden tilsyneladende at finde en samarbejdspartner, og som udviklingshus kan jeg godt forstår ingen reagerer. Her et par gode råd:

ungeiværksættere:
Det drejer sig i bund og grund om et nyt web bureau med et større twist end de andre og vi søger udvikere til parnterskab/medejerskab i virksomheden.

I mangler at skrive lidt om hvordan pengene fordeles i forhold til arbejdsbyrde. I vores virksomhed sidder vi to mand til projektledelse, salg, service, SEO, Adwords, og vi holder fire mand beskæftiget på fuld tid som udviklere. Til det skal lægges at vi stadig har tid til sideprojekter.

Som udvikler ville jeg meget nødig ind i et firma hvor to skulle tage sig af det der normalt tager allermindst tid, og hvis jeg skulle, ville jeg forvente at jeg fik klart størstedelen af indtægterne. Lets face it, salg, service, support m.m. er jo ikke mere end 10-15 % af et projekt, resten er udviklingstimer, sådan er det i hvert fald her, til trods for vi bruger lang tid på oplæring af kunder osv.

ungeiværksættere:
Jeg og min makker er rigtig god til at snakke med mennesker, salg og service og smider lidt kapital i virksomheden til de nødvendige omkostninger.

Hvor meget er "nødvendig kapital"?

ungeiværksættere:
Vi har masser af erfaring med projektledelse, salg og service, innovation og iværksætteri. 

Her kunne I virkelig vinde point hvis I skrev hvilke projekter I har erfaring fra. Hvis I har masser af erfaring må I også have en masse at kunne fortælle om, og det vil virkelig sælge jer selv til potentielle samarbejdspartnere, hvis I skriver hvor jeres erfaring kommer fra præcis.

Side 1 ud af 1 (4 indlæg)