Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Den tekniske samarbejdspartner

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 20. Apr 07
Indlæg ialt: 16014
30% af profil udfyldt
Skrevet kl. 23:34
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej alle Aminoer!

Jeg har en idé til en virksomhed hvis tjeneste både fungerer som app og som hjemmeside, der skal hænge tæt sammen. Jeg er ikke selv teknisk anlagt og da der ikke er tale om små enkle programmeringer ville jeg høre om I havde et godt råd til en ung håbefuld iværksætter.

Er nemlig i tvivl om den bedste løsning ville være at få lavet hjemmesiden ved én udbyder og app'en ved en anden. Tænker at det nemt kan blive meget dyrt og indviklet at få to udbyder til at arbejde sammen som tjenesten netop kræver at de gør.

Den anden mulighed jeg har i tankerne er, at finde en samarbejdspartner, der er dygtig på begge områder og som har mod på at knokle med et interessant projekt.

Er den rette mand til opgaven eventuelt blandt jer læsere må vedkommende meget gerne smide en kommentar eller pb. 

Alle råd vil blive modtaget åbne arme, da jeg er meget ny inden for denne verden.

Mvh. Peter Vang Madsen

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)