Hej venner, Jeg får på mandag rettet de sidste fejl på kvikdeal.dk og vælger samme dag at bruge 200kr på facebook annoncering. Derfor søger jeg jeres erfaring med annoncer, hvordan får jeg udnyttet mine 200kr bedst med de produkter jeg har på kvikdeal.dk? :-) de bedste hilsner Mads Larsen |
Vedrørende facebook annoncering vil jeg anbefale dig at lægge en lidt mere langsigtet strategi end "200kr".
For kvikdeal.dk's vedkommende, så bør kronerne bruges til at promover dine fb indlæg (jeg antager at i udgiver indlæg med hvert nyt tilbud på sitet), fremfor blot at lave like-annoncer.
Det er min antagelse at for 200kr, får du kun et meget begrænset indtryk af dine muligheder med fb-annoncering.
Min anbefaling er at du lægger et minimumsbudget på 300kr pr uge og derefter analyser resultaterne løbende, så næste uge bliver bedre end den forrige ;-)