Tror I man kan sælge sådan noget?
Fra Horsens
Tilmeldt 31. Jan 11
Jeg har en frygtelig masse euro -paller! Har pillet sømmene ud af nogen af pallerne og skåret dem op.
Overvejer at lave nogle flere af disse lounge/strand/have-stole. Tror I det er noget der kunne sælges?
Svar
Fra København
Tilmeldt 30. Jul 07
Flemming
Skrevet
26-11-2013 kl. 20:03
Hvor mange stjerner giver du? :
Svar
Det kommer jo an på prisen, men euro-paller?
Det tvivler jeg nu alligevel på. Havde det bare været noget lækkert træ og ikke genbrugstræ, så havde jeg troet mere på den.
Svar
Fra Ringsted
Tilmeldt 21. May 12
Jonas
Skrevet
26-11-2013 kl. 20:12
Hvor mange stjerner giver du? :
Svar
Det tvivler jeg nu alligevel på. Havde det bare været noget lækkert træ og ikke genbrugstræ, så havde jeg troet mere på den.
Der er folk som går vildt meget op i genbrug, så mon ikke der findes nogen der kunne se det seje i en stol lavet af paller som er blevet brugt, misbrugt og brugt igen og igen?
Svar
Tilmeldt 30. Jul 12
Hvis du har mulighed for at sprøjtemale dem i nogle fine farver skulle det nok være muligt.
Svar
Fra Horsens
Tilmeldt 31. Jan 11
Hvis de skulle sælges skulle det være til folk som synes bæredygtighed/recycling/genbrug er det mest fantastiske. Jeg synes selv at det fede ved at bruge paller, er at der er "sjæl" i det man bygger! Men det er jo selvfølgelig smag og behag :-)
Svar
Tilmeldt 4. Jun 12
e-bil.dk
Skrevet
26-11-2013 kl. 20:19
Hvor mange stjerner giver du? :
Svar
Dem kan du godt sælge...nemt, hvis prisen er fornuftig og sidde komforten er god?
Jeg tænker noget ude servering ved en havn eller stand, der kan de godt bruges, men jeg ville ikke male dem hvis du spørger mig.
Svar
SÆLG din bil helt gratis på www.e-bil.dk
Har din bil tandrem? se vores database med over 1000 bilmodeller.
Fra Aalborg
Tilmeldt 10. Aug 09
Umiddelbart ville jeg ikke være interesseret, men som Jonas siger, er der folk der kan se det fede i det. Jeg så en side for nyligt hvor folk havde lavet alverdens ting med euro paller, der var nogle ret fede ting imellem, så måske hvis du fandt noget inspiration og lavede et større udvalg.
Vh. Steffen
Svar
Fra Horsens
Tilmeldt 31. Jan 11
Tak for jeres input!
Jeg vil ikke male dem, så kunne jeg jo lige så godt bruge nyt træ :-) Måske laver jeg en kollektion som kan være klar til foråret! Går og overvejer lidt om jeg skal starte en nebengesjæft op med recycling møbler...
Tror dog ikke at Amino er kernekundegruppen for sådanne møbler. Det er meget muligt jeg tager fejl, men jeg har på fornemmelse at Thorborg & Co mere er til stål, glas og højglans maling :-)
Svar
Fra Nimtofte
Tilmeldt 3. Jul 11
Tror da godt du kan sælge dem, ser da ud til at være et spænde projekt. :)
Svar
Tilmeldt 20. Apr 07
Slettet bruger
Skrevet
26-11-2013 kl. 20:42
Hvor mange stjerner giver du? :
Svar
Hvad vil du tage pr stol , Anders ?
hvis du stiller dig ved en velbesøgt badestrand til sommer , eller festival, kan du vel afsætte dem ?
Svar