Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Endeligt feedback på min nye webshop

Side 1 ud af 1 (7 indlæg)
  • 1
Fra Aalborg
Tilmeldt 25. Mar 13
Indlæg ialt: 19
Fra  www.argongolf.dk Skrevet kl. 23:20
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Amino.

Efter jeg har taget i mod jeres råd og kritik har jeg ændret en smule på min webshop. Så føler sådan set at den er ved at være udmærket. 

Vil meget gerne høre jeg kritik punkter omkring min webshop, både med SEO og alt det der lige falder jer ind.

Mange tak for jeres tid

http://www.argongolf.dk

Tilmeldt 22. Mar 12
Indlæg ialt: 132
Skrevet kl. 00:39
Hvor mange stjerner giver du? :

Synes den ser godt ud og er simpel og overskuelig. Måske endda en smule for simpel - den minder meget om en blog. På forsiden, har det øverste stykke tekst måske for meget fokus ifht. produkterne, som jo er dem der egentlig skal have mest opmærksomhed på en webshop. Derudover havde jeg nok skiftet den røde farve ud med en farve, der læner sig op ad den grønne nuance, da jeg tror det vil harmonere bedre med resten af sidens farveskala. 

Konklusion: Flot og simpel webshop, dog havde jeg valgt at sætte mere fokus på produkterne. 

Digital Markedsføring | kontakt@frederikbaastrup.dk

Fra Aalborg
Tilmeldt 25. Mar 13
Indlæg ialt: 19
Fra  www.argongolf.dk Skrevet kl. 00:42
Hvor mange stjerner giver du? :

Glad for du synes den er simpel hvilket også lidt er ideen med siden. ikke så meget pjat bare lige til og forhåbentlig meget nem.

Jeg kigger lige på det med farvene :)

og hvad synes du der skal til for at den ikke ligner en blog men mere end webshop?

På forhånd tak. 

Tilmeldt 22. Mar 12
Indlæg ialt: 132
Skrevet kl. 08:59
Hvor mange stjerner giver du? :

Du kunne indsætte en slider øverst på siden og putte nogle flere produkter på forsiden.

Du bør nok også kigge på logoerne her:

Siden er set i Firefox.

Digital Markedsføring | kontakt@frederikbaastrup.dk

Fra Aalborg
Tilmeldt 17. Nov 06
Indlæg ialt: 577
Fra  Bærbar.com Skrevet kl. 09:28
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Mark

Siden ser lidt mærkelig ud i min browser - men måske det er meningen.
Bannerne i højre side 'stikker' ud fra selve rammen (xplorer 10.0)

Jeg mangler også et kort under 'kontakt os' der viser hvor i bor, jeg er selv fra Aalborg og har aldrig hørt
om denne adresse og aner ikke hvor det er !

Og lige til sidst:
Du skriver 'Kontakt os' hvilket er ok, men når man kommer til siden står der følgende:
Virksomhed blev etableret i 2013, og er en enkeltmandsvirksomhed !!

Så må det hedde 'kontakt mig'  Cool - ved godt det lyder bedre med 'kontakt os' men det er nu forkert.....
Ellers en fin side, meget enkel - lidt for enkel for mig, men som jeg kan forstå er dette netop meningen.

 

Vil du gerne se en af vores <a href="https://ravfund.dk">Ravlygter</a> i funktion eller evt. teste din egen er du altid velkommen på vores indendørs strand i Nordjylland.

Fra Aalborg
Tilmeldt 25. Mar 13
Indlæg ialt: 19
Fra  www.argongolf.dk Skrevet kl. 11:00
Hvor mange stjerner giver du? :

Jeg kigger lige på det der med at bannerne stikker helt ud, det var jeg ikke klar over. så mange tak for det!! Jeg sætter lige nogle produkter på forsiden.

og plateauet 36, er de nye boliger på den gamle eternit grund ;)

Fra Dragør
Tilmeldt 20. Jan 13
Indlæg ialt: 512
Fra  Vilogo Skrevet kl. 12:50
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej
Syntes også din side er megen enkel og simpel.
Men syntes også godt du kan få en slider op eller få produkterne øverst måske, som nævnt ovenfor syntes jeg også det ligner en blog meget, men ellers hel fin og pæn :)

Vh Victor

Mangler du grafisk assistance? Få lavet professionelt grafisk arbejde til din virksomhed her: http://vilogo.dk/

Side 1 ud af 1 (7 indlæg)