Jeg vil prøve og hjælpe så meget som muligt som affiliate marketer selv. Jeg gætter lidt på, ud fra dit indlæg og din side, at du er forholdvis ny i affiliate gamet. Kosttilskud er en forholdvis konkurrencepræget niche. Jeg ville nok anbefale dig, at finde en mindre niche, at starte med og så kan du jo altid begynde og give den gas med bodybuilding-proteinpulver.dk senere. Nu kom jeg lige ind på navnet og det er lidt et begrænsende domænenavn - for når du har proteinpulver i dit domænenavn virker kreatin og weight gainer bare lidt off-topic. Jeg ved ikke om du har lavet meget arbejde på linkbuilding fronten, men et andet navn kunne måske stadig være en mulighed.
Hvis du vil holde fast i den niche, ville jeg hvis jeg var dig virkelig give den gas med godt indhold. Dine indlæg lige nu er en smule tynde og mangler værdifuldt indhold. Du konkurrer mod sider som Fitness-blog.dk og Fitnessbuddy.dk som gør et ret godt stykke arbejde når det kommer til content.
Dette svar var på ingen måde for, at være fræk eller ond, men bare ærlig konstruktiv kritik. Jeg ville hvis jeg var dig kaste mig over en mindre niche hvis det er et af dine første projekter - komme igang med, at tjene nogle penge og derefter kaste dig ud i nogle større nicher med mere volume. Det er bare min mening, men jeg tror de fleste ville anbefale dig netop dette - når du er ny :)
Hav en god dag, Med venlig hilsen Christian Møller
Først og fremmest mangler siden indhold. Du siger ganske vist at du lige er startet med siden, men indhold er det første jeg ville arbejde med. Så er sidens tema meget ringe. Hvis jeg var dig ville jeg finde et godt premium theme.
Pas også på med din linkprofil. Det ser ud til at de fleste af dine links kommer fra linkkataloger. Det kunne sagtens tænkes, at din side blev slapped af den næste panda, som forventes om de næste uger.