Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Feedback på Firsthand.dk

Side 1 ud af 1 (5 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 2. May 13
Indlæg ialt: 5
Skrevet kl. 17:22
Hvor mange stjerner giver du? :

Kære aminoer

Vi har gennem længere tid arbejdet med sitet www.firsthand.dk, der er tænkt som en brugerdrevet inspirationsportal indenfor mode.

Det findes flere internationale pendanter, men vi har valgt at fokusere udelukkende på DK, da moden  er ret forskellig fra land til land og vi prøver derfor at koncentrere os om DK.

Pt. har vi mellem 400-800 unikke besøgende dagligt og ca. 2500 medlemmer. Dvs. personer der har brugt + Trendy funktionen og har signet op. Vi bruger pt. ikke penge på annoncering men vi har tidligere kørt lidt FB annoncering.

Hvad fungerer på sitet og hvad fungerer ikke?

Hvilke udviklingsmuligheder synes i der kunne være fede?

Hvordan skal vi tjene penge? pt. har vi noget affiliate på produkter og lidt bannere, men det giver alt sammen minimalt.

Kort sagt alt feedback modtages med kyshånd :)

Maria fra Firsthand.dk

Fra Kolding
Tilmeldt 6. Mar 13
Indlæg ialt: 190
Skrevet kl. 18:37
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej firsthand,

Det ser blæret ud på mobilen - men kunne godt bruge lidt forklarende tekst øverst? Lige nu er det kun en masse flotte billeder?

- Thomas L.

 

Fra Slagelse
Tilmeldt 30. Jan 11
Indlæg ialt: 200
Fra  Trendkey.dk Skrevet kl. 22:52
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Maria,

Personligt synes jeg det virker lidt for rodet, pga. den linje som skiller billederne, den irriterer øjnene gevaldigt, prøv at se om du kan lave den mere gennemsigtig og stiplet linje (hvid) i stedet for lige linje og en anden farve så den ikke er for mørk.

Mvh

Cenk Cavdar

www.trendkey.dk

Tilmeldt 2. May 13
Indlæg ialt: 5
Skrevet kl. 09:32
Hvor mange stjerner giver du? :

Tak for jeres feedback!

Jeg håber mange flere vil melde sig på banen :)

Vi har også lov til at sende en ugentlig email til alle vores medlemmer. Vi har ca. 2500 og åbningsprocenten er ca. 30% og 99% er kvinder hovedsageligt i alderen 15-25 år. Så vi har mange muligheder, og er meget modtagelige for gode ideer til i hvilken retning Firsthand.dk skal gå.

Tilmeldt 2. May 13
Indlæg ialt: 5
Skrevet kl. 14:27
Hvor mange stjerner giver du? :

Andre indput?

Side 1 ud af 1 (5 indlæg)