Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Hjælp til PHP (tror vi nok)

Side 1 ud af 1 (7 indlæg)
  • 1
Tilmeldt 14. Nov 12
Indlæg ialt: 12
Skrevet kl. 07:36
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Aminoer.

Jeg har postet et indlæg her på siden for et par dage siden angående bannerreklamer. Nu er vi stødt på endnu et problem eller udfordring om man vil. Det er denne hjemmeside det drejer sig om www.massage247.dk  Vi pønser på at sætte vores side op, så man selv kan melde sig ind og rette/opsætte sin egen annonce istedet for at vi gør det. Her følger spørgsmålene. Vi har læst os til at det har med php og mysql at gøre, er det rigtigt? Hvad er prisen for at få det lavet, og kan man evt. finde folk til det her på siden? Hvor lang tid tager sådan et projekt?

Mvh Lasse Massage 24-7

Fra Høng
Tilmeldt 16. Sep 08
Indlæg ialt: 141
Skrevet kl. 10:15
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Lasse.

Prøv at lægge opgaven ind under kategorien Freelancer

It Support - Råd og vejledning i alt indenfor it og elektronik til virksomheder samt billig pc hjælp til private

Tilmeldt 9. May 11
Indlæg ialt: 932
Skrevet kl. 10:18
Hvor mange stjerner giver du? :

Ja, I er på rette spor med PHP :-)

Jeg vil anbefale jer at kigge lidt på wordpress og et theme som hedder Classipress . Dette giver jeres brugere mulighed for at oprette en profil og opsætte egne annoncer. I systemet er der mulighed for at man kan betale for at få sin annonce fremhævet, og månedlig betaling for profil, osv. I kan sætte wordpress op nemt og gratis, og classipress koster vist 6-700,-. Selve systemet vil kunne sættes op på et par timer, og dertil kommer så tilpasning af det, som I/du sikkert selv vil kunne klare forholdsvist nemt.


I er velkomne til at kontakte mig på en PB, hvis I har brug for en hånd. Jeg kunne i øvrigt også være interesseret i at annoncere for jeres site.

Fra Dianalund
Tilmeldt 11. Apr 09
Indlæg ialt: 888
Fra  Ringhus.dk Skrevet kl. 10:40
Hvor mange stjerner giver du? :

Hej Lasse.

Det system i kører nu, er det et i selv har lavet??? 

Det ligner noget som består af plain HTML sider.

Hvis i vil have lavet sitet i noget Wordpress eller andet CMS, hvor det er langt nemmere at rette i indholdet, er i velkommende til at kontakte mig, via PB eller michael (a) ringhus (dot) dk

 

Tilmeldt 14. Nov 12
Indlæg ialt: 12
Skrevet kl. 13:19
Hvor mange stjerner giver du? :

Takker for svar. Hvordan kontakter jeg jer via af PB(går ud fra det betyder privat besked) Men jeg kan ikke lige greje hvor jeg finder den

Fra Dianalund
Tilmeldt 11. Apr 09
Indlæg ialt: 888
Fra  Ringhus.dk Skrevet kl. 13:30
Hvor mange stjerner giver du? :

Tryk din ind på vores profil, via vores navn her, på den sidde er der en grøn knap under vores profil billed.
Den er vidst nok ikke synlig hvis du har adblocker installeret.

 

Tilmeldt 14. Nov 12
Indlæg ialt: 12
Skrevet kl. 13:40
Hvor mange stjerner giver du? :

takker:)fandt knappen nu

Side 1 ud af 1 (7 indlæg)