Jeg står og forsøger at kopiere et template, for at ville lægge det op på samme shop, med henblik på at lave 2 ''afdelinger'' med samme produkter osv.
Det eneste jeg skal have kopieret er templatet.
Er der nogen som har erfaringer med at kopiere CREloaded templates, måske er det samme metode som når man kopierer oscommerce templates. Men skriv dine forslag :-))
Og jeg har forstået dig rigtigt, når jeg antager det er meningen at de to afdelinger skal referere til det samme varelager? (tænker på antal og leveringstid osv.)
Jeg skal blot kopiere et template og kunne lægge det op på min creloaded shop. Jeg har lavet modulet som gør at kunden selv kan skifte template på selve siden.
Jeg søger blot viden om hvordan et template kopieres, og lægges ind som et muligt template i cre admin delen.