Uanset hvor meget uenighed der er omkring c.s.sørensen oprindelige indlæg (som jeg som udgangspunkt heller ikke syntes bidrog synderligt meget, men det er vel det cafe og hygge netop kan bruges til) så synes jeg det er rart med en aminobruger der beholder den gode tone overfor alle der har svaret i denne tråd, også selvom han er lidt i modvind:)
Istedet for at blive ved med at kommentere på det (u)rimelige i hans antagelser, kunne det være fint hvis der var andre der har erfaringer med Groupon i Dk som kunne sige noget. Jeg er desværre selv blevet skræmt lidt væk af deres sælger som umiddelbart ikke kan huske hvad jeg sagde sidst vi snakkede, hvergang han ringer.
Groupon er et stort internationalt firma, så det skulle da være mærkeligt hvis det ikke ender med at virke herhjemme også.
Jeg synes også det er lidt irriterede de gør det, for jeg har postet det under Cafe og hygge,. og der er det vil tiiladt at skrive hvad som elt undtagen trusler selvfølgelig.
Hold fingrene langt væk fra sweatdeal sites, der har til formål at hjælpe forbrugere ind i jeres butikker, ved at lokke med "halv pris". I kommer aldrig til at tjene penge på de forbrugere, som disse sites henviser til jer.
Lav pris skaber heller ikke loyale kunder. Loyale kunder er ligeglade med prisen, og har valgt jeres butik, fordi I giver værdi til dem på anden vis.