Priser på foredragsholdere
Fra Odense
Tilmeldt 10. May 11
Morten Sørensen
Skrevet
20-07-2011 kl. 20:18
Hvor mange stjerner giver du? :
Svar
Hej Amino !
Først og fremmest vil jeg gerne undskylde hvis mit indlæg ligger under den forkerte kategori, jeg kunne ikke umiddelbart finde en passende.
Mit spørgsmål er om der er nogle der har erfaringer med hvad "de store drenge" indenfor foredragsholdere koster?
Under store drenge hentyder jeg til kendte og meget brugte folk som:
Chris Mcdonald
B.S Christiansen
Eskild Ebbesen
Peter Geisling
osv.
Håber der er nogle der kan besvare mit spørgsmål nogenlunde
Med venlig hilsen
Morten Sørensen
Svar
Tilmeldt 28. Jun 11
Franky
Skrevet
20-07-2011 kl. 20:39
Hvor mange stjerner giver du? :
Svar
Priserne variere utrolig meget, så det er meget nemmere hvis du tager kontakt til den/de foredragsholdere du er interesseret i.
Svar
Fra Odense
Tilmeldt 10. May 11
Morten Sørensen
Skrevet
20-07-2011 kl. 20:56
Hvor mange stjerner giver du? :
Svar
Jeg takker for dit svar. Jeg kan også se der ikke er så mange der svarer på denne tråd , så det ender formentlig med at jeg må søge information direkte hos kilden :)
Det jeg gerne ville opnå med mit spørgsmål var at få en fingerpeg, om hvor vi lå henne på prisskalaen.
om det var i omegnen af 10.000kr eller 100.000kr man skulle påtænke :)
Mvh.
Morten Sørensen
Svar
Tilmeldt 17. Jun 06
Hej morten. De lidt kendte navne ligger typisk fra ca 20k og opefter. Herhjemme ligger de dyreste typisk på kr. 50k. Det er f.eks kasi jesper. Til info koster eskild godt 20k og Chris godt 30k. Kan lige tilføje at enkelte Internationale danske speakere har helt andre priser på udenlandske opgaver hvor alting jo bare er større!
Svar
Fra Odense
Tilmeldt 10. May 11
Morten Sørensen
Skrevet
21-07-2011 kl. 09:26
Hvor mange stjerner giver du? :
Svar
Hej Jonas!
Mange tak for dit svar. Det var netop et sådan svar jeg søgte, med et fingerpeg om hvilket prisniveau de ca. ligger på.
Er det noget du har erfaringer med, mht. booking af diverse foredragsholdere?
Mange hilsner
Morten Sørensen
Svar
Tilmeldt 17. Jun 06
He He jeg lever såmen af at rådgive virksomheder, så de vælger denne rigtige speaker i en given situation. Så ved da lidt om det! Tag en kigger på www.strongmind.dk
Svar