Angående PR kunne du arrangere et stort Twilight-arrangement i forbindelse med den nye film og skaffe omtale på den måde.
Du kunne også lave en slags optakt til den store film, hvor du bragte en masse interviews med danske og udenlandske fans, bragte oversatte interviews fra udenlandske medier m.m. med skuespillerne og lignende.
Måske du også kunne inddrage noget video og evt. interviewe nogle danske Twilight-fans. Jo mere aktiv du er på de sociale medier, jo bedre. Det er også en fordel, at komme helt tæt på de fans, du i princippet skal bygge din side op omkring.
Når de finder kvalitetsindhold på din side og får et kick af at blive involveret på din side igennem indhold, hvor de selv florerer, så får du hurtigt en stor fanskare.
Jeg håber, at det var en lille øjenåbner.