Hov. Du er ikke logget ind.
DU SKAL VÆRE LOGGET IND, FOR AT INTERAGERE PÅ DENNE SIDE

Hvad er det næste træk?

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)
  • 1
Fra Hillerød
Tilmeldt 22. Mar 06
Indlæg ialt: 1711
Fra  Cygnet Skrevet kl. 16:25
Hvor mange stjerner giver du? :
Jeg har i et måned haft http://www.dumpeprocent.dk/ oppe og køre. Sitet bygger på anbefalinger af køreskoler fra tidligere elver. Indtil videre er sitet oppe på ca. 80 besøgende om dagen og har rundet 100 anbefalinger. De første køreskoler er begyndt at linke til siden og et par reklame pladser er blevet solgt i enkelte byer. Dog er sitet endnu ikke rigtig blive indekseret af google og jeg mangler jo stadig selve dumpeprocenterne som endnu ikke er offentliggjort.

 

Nu står jeg dog der hvor jeg ikke rigtig ved hvad det næste træk skal være.


  • Er det for tidligt at kontakte medierne? Sitet mangler stadig halvdelen af sit eksistens grundlag nemlig dumpeprocenterne. Er det bedre at vente, men have pressemeddelsen klar.

  • Tror i flere folk ville fortælle om deres oplevelse hvis de f.eks. fik mulighed for at vinde et gavekort på 500 kr. hvor de kan vælge mellem 5-6 netbutikker det gælder.

  • Må man lave en tip en ven konkurrence hvor man kan vinde et gavekort?

  • Jeg er blevet spurgt af en køreskole om jeg vil sende nogen visitkort til ham som han kan give sine elever - hvad synes I om den ide?


Har I andre gode ideer?

Kristian Deiborg

ROI-hunter for Bodylab

Side 1 ud af 1 (1 indlæg)