<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
<?xml-stylesheet type="text/xsl" href="https://www.amino.dk:443/utility/FeedStylesheets/rss.xsl" media="screen"?><rss version="2.0" xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/" xmlns:slash="http://purl.org/rss/1.0/modules/slash/" xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"><channel><title>Hjælp til salg (Ikke internet)</title><link>https://www.amino.dk:443/forums/7.aspx?utm_source=rss&amp;utm_medium=rss&amp;utm_campaign=rss-feed</link><description>&lt;p&gt;Uden salg – ingen virksomhed. Her i forummet diskuterer vi traditionelt salg, og de mange forskellige måder, man kan få sine varer over disken på. Hvilke metoder passer bedst til forskellige brancher, kan en metode fra en bestemt branche bruges i andre brancher? Er et salgsbrev vejen frem, skal du gribe knoglen eller engagere et callcenter og få professionelle mødebookere til at stå for det?&lt;/p&gt;
&lt;p&gt;I Hjælp til salg fokuserer vi på alle typer salg, som ikke er understøttet af Internettet. Det vil sige direkte salgsteknikker som kanvassalg, den svære disciplin at sælge via telefonen og over disken eller skrivebordet. Kom med dine salgsfifs og få nogle nye.&lt;/p&gt;</description><dc:language>da</dc:language><generator>CommunityServer 2008.5 SP2 (Debug Build: 40407.4157)</generator><item><title>Gratis Virksomhedshjemmeside</title><link>https://www.amino.dk:443/forums/thread/229589.aspx?utm_source=rss&amp;utm_medium=rss&amp;utm_campaign=rss-feed</link><pubDate>Sun, 15 Jun 2008 21:05:21 GMT</pubDate><guid isPermaLink="false">426ea658-be4c-49d4-a865-b6f342788162:229589</guid><dc:creator>Anonymous</dc:creator><slash:comments>0</slash:comments><comments>https://www.amino.dk:443/forums/thread/229589.aspx?utm_source=rss&amp;utm_medium=rss&amp;utm_campaign=rss-feed</comments><wfw:commentRss>https://www.amino.dk:443/forums/commentrss.aspx?SectionID=34&amp;PostID=229589&amp;utm_source=rss&amp;utm_medium=rss&amp;utm_campaign=rss-feed</wfw:commentRss><description>Jeg tilbyder 2 hjemmesider af en værdi på 1800 Kroner væk gratis, grundet at jeg har en portefølje der skal udvides og godt vil have mit navn ud.

Her er link tekniske info omkring tilbudet.
   Subdreamer CMS Pro
   Custom Design / Integrering af eksisterende.
   13 Forinstallere Plugins
   Opsætning på Server.

Siden bliver opsat på min egen kundeserver, og alt køres derfra. Din side bliver ikke påvirket...
Du kan stadigvæk have domainet http://www.dditfirmanavn.dk, det eneste vi gør er at hente alle data fra kundeserveren. 

Det eneste du skal gøre til gengæld er at henvise til mig hvis der er nogle der spørg ang. hjemmeside design og programmering. 
Og at jeg har ret til at vise din hjemmeside på min egen.

Jeg kan kontaktes på Yusuf [at] erdogmus.dk  

[at] skifttes ud med @&lt;div class="clearBoth"&gt;&lt;/div&gt;</description></item></channel></rss>