Debatter, Forum, Community og portaler

Iværksætter Debatten Amino

Indlægget har1Svar| 2der abonnerer på svarbedømt af 0 Amino'er
Hvilke udfordringer har I med jeres community?
Kvinde
Amino-karma 4.680
Amino Plus
ProfileBelow100

Hej allesammen

Nu er det vist på tide at åbne ballet for vi kan jo alle få glæde af det her forum, hvis vi beslutter os for at være aktive og hjælpe hinanden.

Hvilke udfordringer sidder I med i hverdagen?

Her er det meget at følge med da der i Min-maves mange debatter bliver skrevet op mod 4500 indlæg om dagen, og det er jo umuligt at være 110 % over dem allesammen.

Derudover har finanskrisen også taget hårdt på mig, da jeg for ca. et år siden mistede 50 % af alle mine adsense-indtægter som jeg i den grad levede af. Det har gjort at jeg har været nødt til at tænke mere i opsøgende salg for ellers ville det ikke have været muligt at overleve.

Så del jeres tanker, hvilke udfordringer har I tæt inde på livet?

 

  • Amino Karma for indlæg: 4
Kvinde
Amino-karma 952
ProfileBelow80

Kære Birgit,

Som du allerede ved, er min udfordring med KarriereVeninder at få mere aktivitet på sitet.

I ser sitet her:

http://www.KarriereVeninder.dk

Jeg hører gerne jers tips til, hvordan I har fået gang i jeres site, og hvordan det er lykkedes jer at engagere brugerne.

Jeg ved at Martin Thorborg, da han startede amino, var skitzofren og oprettede 20 profiler, som debatterede med hinanden for at sætte gang i aktiviteterne. Er det også sådan I har gjort? 

Det går klart fremad med KarriereVeninder, men der er et stykke vej endnu.

SMil

Rikke

 

 

www.KarriereVeninder.dk

Nyt innovativt netværk for kvinder med særlige fordele for selvstændige!

  • Amino Karma for indlæg: 3
Side 1 ud af 1 (2 indlæg)
| RSS