Køb et Amino Sponsorlink
Få klippevægge ind i Boligen. ModernWall.dk ejes og drives af Mikkel Friis (26 år) bosiddende i Randers. der Som noget nyt i Danmark kan tilbyde forbrugerne at få klippevægge og stenvægge ind i boligen. Hvorfor tage til Frankrig, Italien eller Spanien når du kan få hele bjergstemmning hjem i boligen. ModernWall`s Klippevægge passer utrolig godt til de danske hjem med stilrent design og højglans køkkener. Klippevæggene giver et råt look der matcher det stilrene helt perfekt og gør at hjemmet for et helt nyt liv. Man kender disse stenvægge og klippevægge fra udlandet hvor hele huse er pyntet med dem eller måske man har været forbi de nyrenoveret Mc Donalds der også har disse flotte klippevægge. Klippevæggene kan monteres både inde og ude, udendørs er det utrolig flot og man kan lade vand løbe ned af husmuren som et lille vandfald fra bjergene, dog skal man huske at slukke for vandet i frostvejr. ModernWall.dk har nu et stort udvalg af klippevægge og stenvægge lige fra helt glatte runde sten til skarpe kantet rigtig klippe forme. Kan du forstille dig hvor flot det ville være med en pejs op af sådan en væg ? eller måske den ene væg ude på badeværelset ?. Væggene giver et rigtig flot og unik look uanset hvor de placeres. Klippevæggene monteres nemt med fliselim hvor de sættes op en sten af gangen. Med fordel kan man farve muren de skal sidde på i ca. samme farve som stenen så man ikke får hvide revner inde bag stenen som skinner igennem. Klippevæggene er lavet af en cementblanding der giver et flot naturtro unikt og rustikt look i hjemmet. Alle sten og klippevægge har en rigtig stenet ro overflade Nemt og enkelt – Flot unikt og rustikt
Se meget mere på ModernWall.dk - Stenvægge
Har du lyst til at vide mere, eller spørgsmål kan de rettes til:
Mikkel Friis 50 464 484 eller Kontakt@mikkelfriis.com
Min hygge blog ParisBonjour.dk : Din guide til Seværdigheder i Paris.
Hej Anders.
Kan godt se det nok ikke var så heldigt med sammenligning mod mågerne :-)
Stenene er lavet af naturlige materialer som beton, sand samt indfarvet cement. Støbt i forme fra klippestykker og stenstykker.
Hedder det ikke en ro overflade ? Når jeg skriver ro, tænker jeg den ikke har glat overflade :-) Kan godt være jeg tager fejl.
Mange tak, håber også på mange salg her i foråret, og krisen ikke kradser for meget.
Mikkel
Hej Mikkel
Modsætningen til glat staves ru.
Jeg ved ikke, om du har postet din pressemeddelelse for at få respons eller blot for at blive set.Men jeg synes, din meddelelse har for meget salgspræg og for lidt historie.Læs her http://www.amino.dk/blogs/kjersogdin/archive/2009/09/06/k-230-re-presse.aspx, hvad jeg mener.
mvh Hans
Bog om virksomhedens kommunikation på vej - klik her.
98.000 gratis halvsider til Toprobot.dk i målrettet trykt medie - Jeg skrev pressemeddelelsen.
Hej Mikkel.
Jeg vil også lige smide en meget lille kommentar. Tror helt sikkert en pressemeddelelse vil være en god idé for dit firma, også for dit. Bliver den skrevet korrekt, tror jeg der er meget at hente. Har selv brugt Hans Stokholm Kjer, som jeg varmt kan anbefale. Jeg sad selv engang og forsøgte mig med min pressemeddelelse, men gav til sidst op. Min historie tog udgangspunkt i en af mine kunders oplevelse, kunne du få det samme ind i din? Altså en god oplevelse med brug af dine stenvægge.
Ser frem til vores samarbejde i april. Håber det også kan give dig noget PR.
:-) Nanna
Jeg hopper lige i rumpen af Hans og håber at du har nogle rigtig gode billeder (stemningsbilleder) på hvordan din bjergvæg kan se ud.... I dette tilfælde tror jeg billeder sælger lige så meget som teksten, hvis ellers kvaliteten er ok...
Hej med jer.
Mange tak for kritikken.
Kan godt se når i siger det nu at der er for meget salg over historien. Den er desværre sendt ud til mediaer :-(
Jeg har sendt gode skarpe billeder med den pressemeddelse. Så den del burdevære iorden.
Nanna: ja jeg er sikker på det bliver godt for os begge to :-)
ModernWall.dk: Den er desværre sendt ud til mediaer :-(
Den er desværre sendt ud til mediaer :-(
Dvs. den med MCD er røget med?
Well.. Der er vel plads til en rookie, men som nævnt længere oppe, tror jeg du skal holde dig fra at referere til Mc Donalds!
Ja det er også lidt øv, kan godt se fejlen nu :-(
Men sender jeg en ny ud til de samme nu vil de vil tænke desperat herre eller ?
Var inde under den "gule" og det ser sgu godt ud. Undrede mig lidt over teksten:
HUSK AT BESTILLIG LIM! UNDER MONTERING.
Det er helt uforståeligt det der, så det må du lige have fikset, inden folk kommer på besøg ;o)
Nu kan det snart være nok..... ;o)