Bliv gratis medlem på Amino
 

Køb et Amino Sponsorlink

 

Nye ekspertblog-indlæg
om  Start af selvstændig virksomhed

Læs flere ekspertindlæg
 

Top karmaliste (30 dage)

De flinkeste Amino’er der hjælper mest med "Alt det andet om at starte virksomhed"

 

Hvad skal min indretningsvirksomhed hedde?

Side 2 ud af 2 (19 indlæg) < Forrige 1 2
Amino-karma 21
Tilmeldt 3. aug 12
Indlæg ialt: 8

Makeup By ZK
Fra Makeup By Zaneta K
Skrevet 06-08-2012 kl. 15:24

Er du hendes maneger .. lad hende selv svar.. har faktisk brugt tid på at skrive til hende.. men ok gøre det ikke igen LOL

Amino-karma 163
Tilmeldt 18. okt 10
Indlæg ialt: 34
Amino Plus
Mads Daugaard Sørensen
Fra boboonline.dk
Skrevet 06-08-2012 kl. 15:52

Nej, jeg kender desværre ikke Katrine. Det var et venligt forsøg på, at gøre dig opmærksom på, at hun har skrevet tusinde tak. Det kunne jo være du havde overset det.

Men jeg lader Katrine tage over her, hvis hun har lyst til besvare dit indlæg mere specifikt.

Ha' en god dag

Med de bedste hilsner

Mads

Amino-karma 26
Tilmeldt 26. jul 12
Indlæg ialt: 7

katrinchen08
Skrevet 06-08-2012 kl. 20:24

Hej Lars,

åh hvor jeg fnisede over din 'aLt 4 KrEaTiVt' bemærkning :-))) Klasse. Tak for den og tak for det perspektiv. Jeg er jo enig i, at den ligger lige på grænsen, men det er bare samtidig meget vigtigt for mig at bryde det stereotype og skille mig ud fra indretning-er-kun-for-de-rige-og-de-trendy-tankegangen. Jeg er skæv, og jeg er stolt af det. Så derfor kan jeg heller ikke finde mig selv i et innersense navn, som jeg ellers sætter pris på, at du har brugt tid på at komme frem til. 

Jeg må og skal væk fra de klassiske og oplagte navne, og samtidig vil jeg jo gerne tages seriøs.

Igen: tak mange gange.

Kh Katrine

Ps, ang indretning af dit loft, så lyder det meget spændende, og jeg kommer meget gerne og kigger på det. Du kan, ligesom Malthe, tage et kig på min hidtidige hjemmeside www.traumraum.dk. Der ser du billeder af mit arbejde for Meyers Madhus og også udkast til priser.

Amino-karma 26
Tilmeldt 26. jul 12
Indlæg ialt: 7

katrinchen08
Skrevet 06-08-2012 kl. 20:26

Hej du,

jeg håber, der er bragt klarhed over sagen gennem Mads: jeg takker mange gange for forslag og ikke mindst for, at du gad at tage stilling. Det er vigtigt for mig ikke at hedde det samme som alle de andre i mit felt, hvorfor jeg altså ikke kan gå videre med dit forslag. Men derfor sætter jeg stadig pris på, at du gad at tage dig tid.

Kh Katrine

Amino-karma 26
Tilmeldt 26. jul 12
Indlæg ialt: 7

katrinchen08
Skrevet 06-08-2012 kl. 20:28

Hej Mads,

Nej, vi kender ikke hinanden, men tak for, at du dækker mig op :-) Det var, som du påpegede, aldrig min mening at være ufin i gruppen.

Kh Katrine

Amino-karma 599
Tilmeldt 4. maj 12
Indlæg ialt: 102

RasJe
Skrevet 06-08-2012 kl. 20:49

Hvis du er god til at bruge pladsen der er, så få rettighederne til TETRIS navnet, og bryg noget på det?

Spøg til side..

- Creaspace

- Roomlink

- SpaceCreate

Brug den tid det tager, at finde et rigtigt godt navn. Du skal måske bruge det i mange år. Held og lykke

Amino-karma 1.080
Fra Næstved
Tilmeldt 7. feb 12
Indlæg ialt: 222

hejsa ...

indogret .... indogret.dk er ligeledes ledig
Amino-karma 26
Tilmeldt 26. jul 12
Indlæg ialt: 7

katrinchen08
Skrevet 07-08-2012 kl. 13:29

Tak for svar Peter og RasJe :-)

Amino-karma 37.916
Fra Sandkrogvej 12, 7790 Thyholm
Tilmeldt 14. apr 05
Indlæg ialt: 7.078
Amino Plus Amino Ekspert

RUMvæsen er så god en idé, at du ikke bør lade dig skræmme af æ-ø-å-problematikken.

Min første tanke var: Ret ind!

Men hvis du mest arbejder med organiske former og bløde linjer, så holder den nok ikke.

God vind.

Hans

Side 2 ud af 2 (19 indlæg) < Forrige 1 2

RSS-feed
 
Start af selvstændig virksomhed er venligst sponseret af: