Bliv gratis medlem på Amino
 

Køb et Amino Sponsorlink

 

Nye ekspertblog-indlæg
om  E-handel, Internet & Online marketing

Læs flere ekspertindlæg
 

Top karmaliste (30 dage)

De flinkeste Amino’er der hjælper mest med "Giv mig feedback på mit website/webshop"

 

Automatisk produktvælger - Skriveborde

Side 1 ud af 1 (3 indlæg)
Amino-karma 11
Fra KBH Ø
Tilmeldt 31. jul 12
Indlæg ialt: 3

Kære Aminoer,

Jeg har for Office2go.dk lavet en produktvælger, hvor man kan sammensætte forskellige skrivebordskombinationer mht farver, steltyper etc. Meningen er at man klikker sig igennem nogle valg, hvor man så kan se sit færdige bord. Derefter kan man frit sammensætte andre borde. Den skal erstatte en lang, ikke komplet, liste af skrivebordskombinationer. Har dog ikke implementeret lagerstatus i denne "bordvælger" endnu.

Men vil meget gerne høre hvad i synes er bedst? også mht til brugervenligheden af denne bordvælger

Bordvælger - Office2go.dk

Listen - Office2go.dk

På forhånd mange tak !

Mvh

Morten

Amino-karma 654
Fra Nørresundby
Tilmeldt 2. okt 08
Indlæg ialt: 138
Amino Plus

Bordvælgeren er god - men den kræver at seeren skal tage stilling til hvad han vil have.

Det kan være både godt og skidt. Kommer man først i gang med vælge bliver man måske ved lidt længere end hvis man bare kiggede en liste igennem.

Det kan være skidt, hvis brugeren ikke rigtig gider, så ville listen være bedre fordi den kan vise en konfiguration som tricker brugeren uden han skal gøre ret meget aktivt.

Du kan evt lave en kombination med bordvælgeren i toppen af siden, vise et udsnit af konfigurerede borde nedenunder og linke til en fuld liste.

Mvh
Thomas Kjærgaard, NemTilmeld.dk - Vi hjælper med at holde styr på dine arrangementer. Få det store overblik over deltagerne med tilmelding, betaling og registrering i én proces. Skal du arrangere noget? Så klik på linket og læs mere - Når du har sparet en times arbejde, er det tjent hjem.

Amino-karma 11
Fra KBH Ø
Tilmeldt 31. jul 12
Indlæg ialt: 3

Morten Bo Svendsen
Fra OceanData
Skrevet 31-07-2012 kl. 09:44

Hej Thomas,

Tak for input!

Jeg kan godt se hvad du siger, det vil jeg følge op på.

Mvh

Morten

Side 1 ud af 1 (3 indlæg)

RSS-feed
 
E-handel, Internet & Online marketing er venligst sponseret af: