Køb et Amino Sponsorlink
Jeg kunne tænke mig at lave en hjemmeside som viser en liste med hjemmesider og ranking skal være efter hvor mange besøgende hjemmesiden har.
Er det muligt at lave det med Wordpress?
Jeg kunne tænke mig at de registrerede hjemmesider sætte en kode ind i deres HTML eller noget andet for at vi kan registrere de besøgende på deres hjemmeside.
Kan nogen hjælpe mig?
Ligesom Alexa.com ?
http://www.alexa.com/topsites ser meget godt ud.
Siderne skal rankes efter hvor mange besøgende de har.
Hvordan laver jeg det?
StartupGeek: http://www.alexa.com/topsites ser meget godt ud. Siderne skal rankes efter hvor mange besøgende de har. Hvordan laver jeg det?
Uden at være 100% sikker vil jeg sige du skal smide mange mange penge efter det.
Hej StartupGeek
Det er ikke noget som bare lige kan laves i Wordpress. Man kan self. basere systemet på Wordpress, men der skal en masse ekstra programmering til. Det er ihvertfald noget du skal have en programmør til, hvis du ikke selv har styr på at programmere.
Det findes allerede, så hvorfor vil du lave det? :-)
http://www.fdim.dk/statistik
Jonas Jacobsen:Det findes allerede, så hvorfor vil du lave det? :-)
Det kan jo være, at hans side bliver større sundt med lidt konkurrence
DC Entertainment Group: Det kan jo være, at hans side bliver større sundt med lidt konkurrence Hvorfor skulle firmaerne vælge at rapportere til flere steder? Det forstår jeg ikke rigtigt... Jeg forstår endnu mindre, hvorfor man skulle oprette sådan en side, da jeg ikke ser muligheder for at kapitalisere på den sparsomme trafik der måtte komme. Men ok :-)
Fdim kræver mig bekendt medlemskab. Det afholder mange. De indrapporterer. De har script lagt ind. God ide med neutralt site til dette. Man kan sige chart og nope gør noget af det samme.
Salg af trækvogne. Har i værksættere ikke børn?