Køb et Amino Sponsorlink
I år var jeg så heldig at være dommer ved DM i grill. Det blev afholdt i Horsens og jeg har taget nogle billeder af det vi skulle smage
Det var super mad men jeg må sige at grønt fra grill ikke lige er mig! Der er intet grønt der får lov til at være på min grill
Først var der "low and slow" som var "pulled pork"
Så BBQ sovs
Kylling:
Torsk:
Grønt fra grill:
Okse:
Ribs:
REGNSKABSPROGRAM 149,- kr.FAKTURA PROGRAM 99,- kr.Mobil abonnement oversigt
Det ser godt ud - og det var et Danmarks mesterskab, jeg ikke viste eksisterede
Rubik's Cube
Ja det var også sidste år i Tivoli.
Du kan se mere på http://grilldm.dk/
Det er måske et dumt spørgsmål..
Men kan alle melde sig til DM i grill, eller skal man være kok eller ligende ? For at tilmelde sig ?
Og hvordan kan det være, at du kunne blive dumme til DM i Grill? Har du nogle særlige kvalifikationer vedr. grill mad ?
jeg mangler en investor eller 2 til at starte mit projekt
http://www.amino.dk/forums/t/96207.aspx
Jeg tror alle er velkommen til DM i grill. Jeg var "folke dommer" ved DM i grill. I alt var der 4 fag dommer og 20 "folke dommerer". Alle kan blive "folke dommer" Du skal bare være medlem af World Barbecue Association Danmark.
Remydk: Jeg tror alle er velkommen til DM i grill. Jeg var "folke dommer" ved DM i grill. I alt var der 4 fag dommer og 20 "folke dommerer". Alle kan blive "folke dommer" Du skal bare være medlem af World Barbecue Association Danmark.
Tak :)
Er der en uddannelse for at blive " folke dommer" under DM i grill ?
Nesuz: Tak :) Er der en uddannelse for at blive " folke dommer" under DM i grill ?
Ikke andet end at du får information omkring bedømmelse og points givelse.
Ja, en tænder løber jo helt i vand, ser rigtigt lækkert ud....:)
Tømrer og snedker firmaet Koluda byg