Køb et Amino Sponsorlink
William:Det er åbenbart "Verschwunden gewerden geworden". Jeg har tidligere kunnet ændre det, men ikke mere, nej, nej.Prøv at henvende dig til Amino - det er jo åbenbart en fejl, at der er ændret på din tidligere opsætning.
Tak for dit svar William!Jeg havde lidt håbet på at dette indlæg kunne være med til at fange en af de IT-sagkyndige Amino hoveder.Men det ser ud som om at jeg er den eneste der har det problem. :-(Med venlig hilsen,Alexander
Le Fresh - Nyt dansk upcomming tøjbrand til de unge der' nede med fede.Vi slår dørene op i foråret!
Hvis du kontakter Amino, så fortæl dem lige, at det ikke hedder "This settings is only" men "These settings are only". Bærer lidt præg af sjusk.
Download WBlog - en gratis ASP.Net Blog engine.
Det er helt korrekt at nogle af de avancerede funktioner er blevet fjernet fra almindelige brugere.Egentlig havde jeg tænkt mig at slette dem, da meget få brugere brugte dem og jeg følte at de forvirrede de nye brugere. Men så fik jeg ideen at lade Plus Brugere beholde dem, da de jo var godt igang med Amino og nok holdt ud.Og så gør det jo heller ikke noget de/vi kan lidt mere.Men hvorfor du har fået ændret dine indstillinger fatter jeg ikke. Har du ikke selv pillet før vi ændrede det?
Mangler du et gratis værktøj til at lave Fakturaer i?Opret gratis Dinero konto i dag
Martin Thorborg:Men hvorfor du har fået ændret dine indstillinger fatter jeg ikke. Har du ikke selv pillet før vi ændrede det?
Vil også stille mig i kø og spørge om at få indstillingerne tilbage. Ser også debat indlæg i omvendt rækkefølge.
Var inde og ændre noget i sted / land og fødselsdag og kom tilbage i debatten med problemer
total forvirrende med det her :( får også omvendt og trådstarter på side 2 i bunden
Kan heller ikke se billeder/avatar
Til Martin.
Først tak for Amino - rart med støtte til ens ideer.
Hvis I, som indlæggene i denne tråd kunne indicere, alligevel skal i gang med noget rengøring i debatopsætning, så har jeg et par forslag:
1. Lave det hele på dansk - forstår ikke helt, at noget skal være på engelsk.
2. Give mulighed for at hoppe til første ulæste indlæg i en debat.
Ad 2: Jeg har sat debatten op til at vise indlæg i naturlig rækkefølge. Typisk logger man sig så på og ser de debatter, man deltager i.
Her virker det temmelig besværligt, at man først skal bladre til sidste side og derefter ned og finde nye indlæg.
I ved jo allerede, hvilke debatter, der er nye indlæg i, såvidt jeg kan slutte, når jeg vælger "Debatter du deltager i".
Ikke et must, men real-nice-to-have.
Friis Invest: total forvirrende med det her :( får også omvendt og trådstarter på side 2 i bunden Kan heller ikke se billeder/avatar
Præcist samme symptom jeg oplever - det er virkelig irriterende! Det kan da ikke passe at man skal betale for at kunne sortere debatten i samme rækkefølge som den er sorteret på alle andre sites.
Nu må I simpelthen lige komme ind i kampen. Det er da helt hen i vejret at forlange penge, for at vælge sorteringsrækkefølge!!
Normalt har jeg fuld forståelse for at der er forskel i de features man får, men det her - det er bare langt ude.
/Frands - HelpSoft ApS
Mangler du et SSL Certifikat? Vi sælger billige SSL certifikater
Frands:Præcist samme symptom jeg oplever - det er virkelig irriterende! Det kan da ikke passe at man skal betale for at kunne sortere debatten i samme rækkefølge som den er sorteret på alle andre sites.
Rolig nu Frands :-)
Hvis du læser tråden kan du se at Martin fortæller det er en fejl, så mon ikke Amino Crew er igang med at lede efter fejlen og rette det?
Frands: Nu må I simpelthen lige komme ind i kampen. Det er da helt hen i vejret at forlange penge, for at vælge sorteringsrækkefølge!! Normalt har jeg fuld forståelse for at der er forskel i de features man får, men det her - det er bare langt ude.
Igen, som jeg læser Martins svar så er det ikke noget Amino er begyndt at tage penge for. I forbindelse med optimering af hastigheden (som vi alle har råbt efter) har de har fjernet en række features der ikke blev anvendt i særlig stor udstrækning. Samtidig er der så sket en fejl så nogle brugere får sorteringen lavet omvendt - men det bliver da helt sikkert rettet igen.
Stor hilsen/Brian
Selvstændig siden 1999, og stadig vild med det.
Solutio | Lalini | Baglokalet
Som Brian skriver og jeg også skrev, så er det en fejl.Den bliver højst sandsynligt rettet i nat.Den engelske tekst bliver også rettet hurtigt.Rettelserne er gået lidt for stærkt.Det beklager jeg meget.