Køb et Amino Sponsorlink
Hej Amino'er.
Jeg søger en der kan hjælpe mig med mit kvartalsregnskab i E-Conomics, enten i dag mandag (nu!) eller i morgen tirsdag.
Der er ikke de vilde avancerede posteringer. Mangler at bogføre ca. 140 stk's.
Det er nødvendigt at du kan komme forbi vores kontor ved Frederiksberg Rådhus og udføre arbejdet.
Om du er revisor eller økonomistuderende er ligegyldigt, bare du kan finde ud af at bogføre korrekt i e-conomics.
Timelønnen er 150 kr, og vi giver frokost.
Lyder dette interessant? Så send en PB her eller læg dine kontaktoplysninger
Vi giver selvfølgelig også gerne frokost.
Hej.
Du får da vistnok ikke meget bogholder for 150 kr. i timen.
DK er ikke et lavprisland..og der da næppe nogen, der vil arbejde for den sulteløn.
MvH
Peter
@Per
Tak for Feedback.
Peter - Revisor: Hej. Du får da vistnok ikke meget bogholder for 150 kr. i timen. DK er ikke et lavprisland..og der da næppe nogen, der vil arbejde for den sulteløn. MvH Peter
Hej Peter.
Kan godt være du tager nogle ret høje priser for bogholderi, men der er nok en del økonomi/handelsstuderende der synes 150kr er en ok løn.
Ellers tak for dit konstruktive svar.
Tja...må da håbe, at kvaliteten af arbejdet er god nok.
Jamen held og lykke med din søgen.
De fleste studerende jeg kender, går til en løn på 103 - 105 kr ... så 150 er vel ganske fint for en studerende :-)
Millard: De fleste studerende jeg kender, går til en løn på 103 - 105 kr ... så 150 er vel ganske fint for en studerende :-)
Du må da virkeligt bo i det meget mørke jylland eller også er der ikke tale om universitetsstuderende!
Her er DJØSF for studentermedhjælpere:
Følgende tal er fra lønstatistik 2011 og er baseret på en gennemsnitlig timeløn for en student i det private. Du skal huske, at lønniveauet er varierende alt efter din uddannelse, og hvor i landet du er ansat:
Mvh
Ravn