Køb et Amino Sponsorlink
Jeg har også fået samme mail til flere af mine adresser :) spam.
Det nytter desværre nok ikke, når det er en .com-adresse - den er nok fra Nigeria eller Bahamaøerne!
Jeg har i øvrigt også fået den.
Dukkede op hos os i går, så jeg tror ikke hun har taget jeres mails om at det er ulovligt seriøst
Så ankom den så også her - og blev fanget i mit filter, men jeg ser af og til dette igennem for lige at se hvad der er siden sidst. Så der var noget fra en der kaldte sig Gitte!
Læste den og ja ok nok en sælger men pyt - Tænkte hvad mon der sker ved en søgning på DanishSEO og vupti Amino havde naturligvis noget her. Nu efter skimning af 8 sider - ja 8 sider - kan det jo undre at så mange har tid til dette - spam javel, men fanget i filter så!
Men ok det var blot en blandt mange - synes måske ikke det er rimeligt at Amino lader en mail af slagsen fylde så meget - Hmmm......
mvh john sommer|Iværksætter med Network Marketing - JOMA Company||se: Om mig i min Amino-profil|
Mit svar til GITTE Møller var -- FUCK OFF --
/Nikolas D
Ja, jeg valgte bare at bruge "slet" knappen, og så var den ude af verden.
Under normale omstændigheder ville sådan en spammail være noget jeg bruger under 5 sekunder på, og så har jeg glemt alt om den. Men lige præcis denne, er lidt svær at glemme, da denne tråd konstant dukker op på forsiden herinde, fordi vi alle lige skal tilkendegive at vi har fået mailen :o)
Jeg modtager vel 2 - 5 forskellige spam / scam mails om måneden, af svingende kvalitet. Jeg har lige skimmet tråden igennem for at finde ud af hvad der er så specielt ved lige præcis denne, men er ikke blevet klogere. Men der må være et eller andet ved hende "Gitte", der får sindene i kog :o)
http://www.my-phoneshop.dk
mobildoktoren.dk - Professionelt mobilværksted med langt over 200.000 reparationer bag os
Og nu også med nye sokker :o)
Jeg fik den samme - I min satte hun ligefrem et link til sin LinkedIn profil http://www.linkedin.com/pub/gitte-m%C3%B8ller/50/30a/5b8
Jeg fik min 5 mail i går - de har åbenbart ikke fattet lektien endnu.
Læs mere om Online markedsføring og SEO hos Connect Media | Amino | Ivækst
Men det siger kunderne vel heller ikke, hvis ikke man sidder og sender uopfordrede mails ud :) Jeg skal ikke sige mig for god til at jeg ikke har skudt en enkelt eller to afsted i tidens løb... Men jeg er faktisk ikke 100% opdateret på reglerne :s Må man sende en mail med et tilbud til en erhvervsdrivende eller ej? Og er der forskel på masseudsendt halløj og direkte henvendelser? - nogen der kan opdatere mig på den?
Er du drengerøv så tjek http://connery.dk ud | Leder du efter seriøs webudvikling så tjek http://justworks.dk
Neua: Men jeg er faktisk ikke 100% opdateret på reglerne :sMå man sende en mail med et tilbud til en erhvervsdrivende eller ej? Og er der forskel på masseudsendt halløj og direkte henvendelser? - nogen der kan opdatere mig på den?
Men jeg er faktisk ikke 100% opdateret på reglerne :sMå man sende en mail med et tilbud til en erhvervsdrivende eller ej? Og er der forskel på masseudsendt halløj og direkte henvendelser? - nogen der kan opdatere mig på den?