Køb et Amino Sponsorlink
Jesper Pedersen har et sikkerheds- og bodyguardfirma i Bangkok.Når de kendte kommer til Asien, er det ofte Jesper de ringer til.Jeg møder jesper om et par dage til et interview til Amino TV, så hvad vil du vide?
Mangler du et gratis værktøj til at lave Fakturaer i?Opret gratis Dinero konto i dag
Redaktør på Amino ApS. Tilføj mig på Twitter, Facebook og Google+, eller min profil på Amino.
Gode spørgsmål Rune.Jeg har også fået lidt fra Twitter:Kent spørger: @thorborg uddannelsen? Kurser og krav? Gerne fra dk. Steder hvor du kan finde brugbar Info omkring jobbet som bodyguard.
Jepsen spørger: @thorborg hvad koster en typisk "session" med en bodyguard?Det er først om 24 timer jeg skal snakke med ham, så kom glad med flere spørgsmål.
Hvis jeg ikke tager helt fejl har han så ikke hans egen "skole" derovre hvor han tilbyder forskellige sikkerhedsuddannelser, bodyguard, taktisk kørekurser/VIP befordring osv?
Jeg var engang på vej ind i personbefordring og tænkte at man på et tidspunkt kunne supplere med limo/VIPbefordring og er ret sikker på jeg stødte på ham og hans virksomhed i den forbindelse.
Nå men jeg vil da gerne vide hvorfor han har valgt at placere sig i Asien/Bangkok? (Det var da vidst også et fint åbningsspørgsmål ;) )
Hej Martin
Jeg skal til Hong Kong til Sept - Dec og jeg har dyrket kampsport(Taekwondo og lidt MMA) i 6 år, og er uddannet kamptrop sergent med tilhørende kamptræning. Jeg ville høre om Jesper Pedersen også arbejder i Hong Kong og om han eventuelt kan bruge mig, da jeg har brug for nogle penge i forbindelse med med ophold. Jeg skal studerer love og indgangsmuligheder til Kina til videre brug af oprettelse af eksport virksomhed.
M.v.h
Kenneth
Hvordan kom han på ideen med sit firma og hvorfor lige Asien?
Har man seperat bodygaard uddannelse dernede end eks. europa?
er det danske mænd eller asiatiske bodygaard?
Det var det jeg gerne ville vide, håber det bliver et godt interview:)
God dag