Køb et Amino Sponsorlink
og med PM mener du.......? privat mail eller??
Det lyder som om at du rigtig gerne vil lave nogle flotte kager.
Der er dog en mulighed som du kan prøve af, jeg har samarbejdet med nogle bager da jeg havde vognmandsforretning, hvor vi også fandt på at lave denne her hjemmeside www.dit-bageri.dk nogle af den havde ikke selv en konditter i bareriet men, havde en aftale med en der kom og lavet de bestilte specielle kager som en kunde kunne havde.
Hvis jeg var dig så vil jeg gå ned og snakke med din lokale bager om han kunne havde sådanne et ønske, er sikker på at hvis du kommer med et par prøver som falder i hans smag, så har du også en aftale samt de beste råvare, køkken osv :-)
Håber mit svar kunne bruges.
Mvh Jesper
Info om Byt-bil.dk er gratis for alle
her på Amino er PB privatbesked Pm privat mail :-)
: ) Tak! Er temmelig ny på sitet... Og tak for dit gode forslag og ja, jeg vil SÅ gerne lave kager og være selvstændig.
Hej Christina
Jeg ved at der rundt i landet er nogle professionele køkkener man kan leje sig ind på... mon du skulle undersøge det nærmere... og få sat ord på det du vil - er det kun dekoration og elementerr, eller er det også hele bryllupspakken. og tænker du commercielt, hvor man levere det andre vil ha, eller kun det du har lyst til? og kan du bygge på drømmen til evt at lave en dansk dr. Oetker med diverde deko artikler på en ny måde?
Det store spørgsmål er vel altid om man skal kaste sig ud i det eller soppe rundt i drømmen... Det er det sværeste. Det er hårdt, sjovt, økonomisk krævende, tiltider søvnløst og tankefyldt, en kæmpe prøve i sociale netværk - men også forbandet spændende :)
Det lyder spændende... go for it! :)
mvhChristina fra Foderbasen.dk og Hvaderlos.dk
Jeg ville ikke prale med et sammenarbejde med Egils bageri ;=)
Hilsen en rigtig håndværksbager :)
VDL Media driver flere portaler, skal vi hjælpe med at drive din ? kontakt os for mere info.
VDL Media : Jeg ville ikke prale med et sammenarbejde med Egils bageri ;=) Hilsen en rigtig håndværksbager :)
Har ikke noget at brokke mig over ved Egils bageri er bestemt en god bager, og har nogle super konditer.
jow jow nogen kan lide frisk brød, andre dag gammelt brød :) Ikke for sjov de starter så tidligt som de gør :) og kender udmærket deres konditor (som altså er bager :D) i hvert fald hende jeg kender. Hun er nu dygtig nok ;) Men ikke for sjov nogle ansatte hos Egil handler andre steder (og det er et faktum, vi har to faste kunder i det bageri jeg arbejder :D)
Men hey der er et marked for hans gamle billige brød :) respekt for det
Hej.
Prøv lige at studere den her igennem.
http://www.foedevarestyrelsen.dk/Foedevarer/Hygiejne_og_indretning/Sider/Privat%20madlavning.aspx