Køb et Amino Sponsorlink
Hej med jer,
Så kom dagen endelig, hvor jeg åbnede min nye webshop med børnetøj www.milleogfrede.dk :-)
Hvad synes i om resultatet ?
Med venlig hilsen
Heidi Clausen
i alt synes jeg det ser ok ud
jeg ville bare sætte google plus på siden og twitter da det social er blevet vigtigere i google
Book stripper i dag hos StripDanmark.dk - Mandestrip og pigestrip til polterabend, fester, diskoteker mm. Strip i hele Danmark.
Igen er jeg uenig med Mikael C. Det ligner noget man har set før og det mest positive man kan sige om den side er hvis at kurven er tydelig.
læs evt LINK
Tillykke med lanceringen Heidi!
Det ser fint og jeg håber for dig, at rigtig mange vil benytte din side!
Held og lykke fremover!
Mvh René
Heidi: Hej med jer, Så kom dagen endelig, hvor jeg åbnede min nye webshop med børnetøj www.milleogfrede.dk :-) Hvad synes i om resultatet ? Med venlig hilsen Heidi Clausen
Hej Heidi,
Tillykke med siden. Jeg syntes den er rigtig fin.
God vind med den.
Mvh
Heidi
Tillykke med lanceringen! Det er godt, at der hver dag kommer flere danske webshops.
Her er mit feedback:
1) Jeg synes, at du skal skrive en lille tekst til højre for dit logo. Der er et gabende hvidt felt. Måske skulle du skrive noget a la "Vi har et bredt udvalg af børnetøj til børn i alderen 2-10 fra de bedste mærker til en yderst rimelig pris - og en personlig service" eller noget tilsvarende.
2) Du skal tilføje lidt mere til dit <title>. Lige nu bruger du kun ordet "børnetøj", men du vil sikkert gerne ranke på andre relevante søgeord. Hvad med at nævne nogle af dine brands i shoppen, så alt trafikken kommer til dig? Børnetøj er et meget konkurrencepræget søgeord.
3) Hvad laver det store, grimme Facebook flag i højre side? Kan du skynde dig at gå ind og få bestilt https://www.facebook.com/milleogfrede! Det gør du ved at claime den her: facebook.com/username.
Held og lykke med projektet!
Mange hilsenerRobin
P.S. Jeg har tre børn i dit alderssegment og synes bestemt det ser interessant ud
GoSocial.dk - Ingen luftkasteller og tom snak - effektiv eksekvering på de sociale medier.Europas største annoncør på Facebook i 2010.
Det er et hårdt marked du har kastet dig ud i, held og lykke med det. Du har misset en titel på denne underside: http://www.milleogfrede.dk/shop/bluse-t-shirt-6c1.html, medmindre du går efter denne longtail søgning: "Her skal den vigtige tekst være"
Nicolaj Thomasen:longtail søgning: "Her skal den vigtige tekst være"
Godt set Nicolaj.
Dennis Jensen: Igen er jeg uenig med Mikael C. Det ligner noget man har set før og det mest positive man kan sige om den side er hvis at kurven er tydelig. læs evt LINK
hvad kunne du ikke lide ved siden ,det kunne hjælpe tråd starter vis du skrev det , som iværksættere hjælper man hinanden og man siger hvorfor man er uenig
Hej Heidi
Tillykkke med din nye shop. Jeg synes umiddelbart at den ser fin og enkel ud - hold fast i det! Jeg handler selv en del børnetøj på nettet og din butik kan sagtens konkurrere med de eksisterende butikker. Dog er udvalget meget lille, men det kommer jo med tiden.
Super fin og nem og overskuelig. Kh Sanne