Køb et Amino Sponsorlink
SPOT on Jan!
Med Brandsikre Hilsner
Kenneth Boysen, Brandteknisk rådgiver
Min passion ligger indenfor brandsikkerhed, som du kan se hvis du besøger min blog om emnet, kennethboysen.dkVed siden af jobbet som blogger, lever jeg af min shop, hvor jeg sælger sikkerhedsskilte. Læs mere på min amino profil.
Kære Jan, Det var nu ikke for at miskreditere, blot af nysgerrighed - og fordi jeg jo holder øje med mine "konkurrenter" - og fordi trådstarter (som jeg ser det) lokker kunder i butikken på løgn og latin med forkert cvr, "lånte" billeder på testimonials samt påstået erfainger fra udlandet - til trods for at trådstarter har fortalt mig (da jeg ringede, for at bede hende rette firmanavn fra mit til hendes eget efter hun havde copy/pasted hele min hjemme side) at hun aldrig har haft kunder...!
Så jeg forstår ikke helt dit negative svar.
Bryllupsarrangøren:Så jeg forstår ikke helt dit negative svar.
Hvis du mener trådstarter har gjort noget ulovligt, bør du tage det udenfor amino, der er mange muligheder. Du kan endda få hjælp til det her på amino, så længe du gør det uden at hænge nogle ud.
Men at bringe det op her, ødelægger debatten for os andre, når du tager gamle tråde op, samt bryder amiono´s regler. Sidst og ikke mindst, gavner det ingen, bestemt heller ikke din egen virksomhed.
beklager, var ikke opmærsom på trådens dato...
Det var på ingen måde for at hænge nogen ud .... mit spørgsmål var på baggrund ar nysgerrighed
Bryllupsarrangøren: Kære Jan, Det var nu ikke for at miskreditere, blot af nysgerrighed - og fordi jeg jo holder øje med mine "konkurrenter" - og fordi trådstarter (som jeg ser det) lokker kunder i butikken på løgn og latin med forkert cvr, "lånte" billeder på testimonials samt påstået erfainger fra udlandet - til trods for at trådstarter har fortalt mig (da jeg ringede, for at bede hende rette firmanavn fra mit til hendes eget efter hun havde copy/pasted hele min hjemme side) at hun aldrig har haft kunder...! Så jeg forstår ikke helt dit negative svar.
Jeg synes nu ikke mit indlæg var negativt. Kan bare se at folk til tider med urette er lige lovlig meget efter von Bale, da hun helt åbenlyst har nogle formuleringsvaneskeligheder som gør at det er bedre at spørge ind til hvad hun egentlig mener. Det er den ene side af sagen.
Jeg finder dog dit indlæg knap så humørfyldt af følgende grunde:
1. Du skriver ..Kære Jan.. For det første er jeg ikke din ""kære" og for det andet har vi ikke nogle relationer der gør at den tiltaleform finder berettigelse, hvorfor den virker nedladende.
2. Du postulerer noget du ikke ved noget om. Det kan være et SE nummer og dette kan ikke tjekkes nogle steder. Den korrekte betegnelse er dog SE istedet for CVR på en side, men du ved intet om hvorvidt hun lokker nogen ind på løgn og latin.
Så jeg finder faktisk at min antagelse, at det var for at miskreditere i en eller andet form er korrekt. Og hvis du holder så meget øje med dine konkurrenter, så har du for lidt at lave, og ISÆR hvis du holder øje med en som ifølge dine oplysninger ikke har nogen erfaring.
Da du postede indlægget blev du gjort opmærksom på at du var på vej til at skrive i en gammel debat, hvorfor det må formodes at du har haft et udpræget ønske om at bringe noget substansløst frem på banen.
billig argan olie kan blive dyrt for din hud og allergi – læs altomargan.dk
Bryllupsarrangøren:beklager, var ikke opmærsom på trådens dato...
Det er jo løgn og latin (er det sådan det formuleres?) Når jeg forsøger at svare får jeg sådan en besked, og det gjorde du nok også.
Så selvfølgelig river du den kun frem for at miskreditere trådstarter. At du så fortsætter med injurier, må blive en sag mellem jer. Men kønt er det ikke :o)
http://www.my-phoneshop.dk
mobildoktoren.dk - Professionelt mobilværksted med langt over 200.000 reparationer bag os
Hej Christel, jeg kopierer ikke din side der er stor forkel på wedding4you og weddingdeluxe.dk
Hvad gør jeg ulovligt?
Jeg var den 2. bryllupsarrangør i dk,der har åbnet en virksomhed , det kunne du ikke lide... det kan jeg godt forstå.. jeg kom med bedre tilbud, priser og ideer til kunder.
Siden da har du kopieret alt fra mig, i øvrigt har du set min ny side som blev oprettet i dag med brudekjoler..... husk at kopiere den....:)
I øvrigt hvordan gik det med kunden jeg har sendt til dig, fra Japan mener jeg de var...du fik aldrig ringet og sagt tak?
Hej alle,
Nu tror jeg ikke vi får mere konstruktivt ud af denne tråd :-)
Jeg har låst den.
De bedste hilsner/Brian
Selvstændig siden 1999, og stadig vild med det.
Solutio | Lalini | Baglokalet