Amino Ekspertblog

Ekspertblogger på Amino om Facebook fra A til Å

A - Ankomsten til en facebookside

Skrevet af:
18. september 2011 | 2.868 Visninger| 36 kommentarer
Hvor mange stjerner giver du?:

Amino Ekspertblog

Thomas Bigum

Ekspertblogger på Amino om Facebook fra A til Å

Det allerførste møde mellem en potentiel fan på Facebook og din facebookside er et afgørende øjeblik. Det er det øjeblik der kan definere, om du har et brandvarmt lead der halvvejs har købt dine produkter og ydelser, eller om det eneste du har, er lyden af en dør der smækker, bag en fremmed der valgte at gå. Det handler om konvertering i facebooksammenhæng.

Min egen ankomst
Først skal jeg lige selv ankomme. Dette er min ankomst på amino som ekspertblogger, og da min præsentation står i højre side, kan jeg let og elegant komme til sagens kerne i dette første indlæg på min vej fra A til Å i Facebook-bølgen blå.

Jeg vil anstrenge mig for at være kort og præcis. Levere mindst et godt take-away, og også lægge op til debat.

Moment of truth
Når så mange iværksættere her på amino, stikker næsen ned forbi kategorien for sociale medier, for enten at spørge om hvordan man får en velkomstside, eller måske spørge om nogen kan lave den for en, så er det fordi de er blevet bevidste om selve ankomsten. De har set andre have dem, og kan fornemme deres facebookside mangler en velkomst.

Hvis ikke du endnu har gjort dig tanker om at få en velkomstside, så lad dette være et wake-up call. Ankomstøjeblikket er simpelthen for vigtigt til at undlade at interessere sig for det.

Hvad er fejlskuddet på en velkomst?
Det var tidligere fuldt ud tilstrækkeligt blot at have en velkomst. Det løftede helhedsindtrykket, men nu er de blevet så almindelige, at brugerne er benhårde når de skal afkode dem.

Pas på med at begå den fejl at tro, at det altid er effektfuldt at skrive med flot grafik, at man som fan af din facebookside får tilbud og nyheder. Alle de tre ting er godt for DIG - og ikke nødvendigvis for modparten.

Generelt set har kun få lynende travlt med at stopfodre sin facebook med noget der minder om reklamer, og derfor er det her et eksempel på dødsynden over dødsynder:
Se eksempel på dødssynd

Lad vær' at arbejd med Facebook som et nyhedsbrev!

Sociale medier går et lag dybere
Den nyankomne ved godt at det er det en facebookside kan. Så i brugerens hoved skal du regne med, at der står med blinkende bogstaver: "Hvad får jeg ud af at give dig lov til at sende mig tilbud og nyheder?". Du kan nok se, at hvis dit svar til det spørgsmål er "tilbud og nyheder", så er det nærmest en decideret fornærmelse.

Find det næste lag af værdi, og skilt med det på din velkomst.

  • Her får du support.
  • Her får du portrætter af virksomheden.
  • Her kan du stille spørgsmål.
  • Her kommer der vejledninger til vores produkt.
  • Her kan du komme bag kulissen.

Vis mig en god velkomst!
Til dette indlæg har jeg bevidst undladt at piske rundt med links til godt og dårligt. Jeg vil gerne undlade at stemple konkurrenter og kollegaer, eller endnu værre; fremhæve mine egne værker. Jeg vil dog gerne give feedback på eksempler, som jeg ikke selv vælger. Så virker det ikke så fingerpegende.

Prøv at bring nogle velkomstsider til debat herunder, så giver jeg gerne min mening til kende.

De næste tre blogindlæg skal starte med B, C og D, og du må gerne komme med ønsker til dem.

Læs også: B - Bliv set på Facebook

Læs også


Kommentarer

Mickel Pedersen  den 18-09-2011 kl. 16:04

Super indlæg! Tillykke med Ekspert bloggeren :-)

Må hellere komme igang med at få smækket noget guf til brugeren ind med det samme :-)

Er kommentaren brugbar? 0 0
Betty  den 18-09-2011 kl. 16:23

www.facebook.com/feelitfaceitfixit

Dette er min facebook side! Hvad med den Thomas?:):)

Er kommentaren brugbar? 0 0
Steen Rasmussen  den 18-09-2011 kl. 16:24

Husk At i sociale medier er vi der som regel af private grunde og specielt FB er et sted at lære hindanden at kende, selv om vi har mødtes via de samme interasser er det vigtigt at vi passer på vores troværdighed der og specielt hvis vi kigger på de anoncøre derinde, helt ærligt den var aldrig kommet på første side på google

Er kommentaren brugbar? 0 0
Thomas Bigum  den 18-09-2011 kl. 17:18

Betty,

Jeg kredser om emnet velkomstsider. Din facebookside har ikke en af slagsen, og så er det, at dette indlæg skal læses som et wake-up call.

Jeg plejer at lave sammenligningen med en hjemmeside.

De fleste iværksættere ved, at folk finder dem på nettet, og vil derfor gerne investere 5-, 10- og måske mere end 20.000 kroner på at se repræsentable ud på nettet.

Men at give penge til at få designet en flot facebookside, synes stadig at være en barriere.

"Man kan jo oprette en gratis!"

Investeringen må stå lig med ambitionerne. En investering øger sandsynligheden for succes, og så kan investeringen hurtigt være tjent hjem.

Der er nogle iværksætter-projekter, hvor jeg vurderer, at de penge der investeres i en hjemmeside - kunne være bedre brugt på Facebook!

... Og så i stedet bare lave en hjemmeside der henviser til facebooksiden.

Det er en tanke værd.

Er kommentaren brugbar? 0 0
Majbritt Jacobsen  den 18-09-2011 kl. 17:24

Jeg har en velkomstside til min netavis - selvom den jo ikke sælger produkter direkte, er antallet af læsere jo afgørende for, hvor let det er at sælge annoncer på siden.

Og jeg vil da meget gerne høre din mening, Thomas :)

www.facebook.com/syddjurs.nu

Er kommentaren brugbar? 0 0
Thomas Bigum  den 18-09-2011 kl. 20:20

Jeg kan ikke helt forstå din kommentar Steen, og er i tvivl om der ligger et spørgsmål gemt til mig.

Hvis der gør, så må du gerne uddybe.

Er kommentaren brugbar? 0 0
Tobias  den 18-09-2011 kl. 21:16

Hej Thomas.

Tak for et rigtig godt blogindlæg - jeg ser meget frem til de 28 næste..

Det har bestemt også givet mig blog på tanden for at få en fed facebook side..

Mvh Tobias.

Er kommentaren brugbar? 0 0
David Bograd  den 18-09-2011 kl. 23:13

Hej Thomas,

Godt at se dig om ekspert blogger. Godt indhold som altid! :-)

Idéer til de næste kunne være:

B:

Brugeren - hvad vil de ha' og hvordan skal de have det?

C:

?

D:

Do's and dont's

/ David

Er kommentaren brugbar? 0 0
Thomas Bigum  den 18-09-2011 kl. 23:45

Tak for kommentaren og forslagene David.

Jeg ved du ser meget forskelligt på Facebook (red: jeg er hans facebookven, og ved han joiner mange facebooksider).

Har du eksempler på velkomster vi kan kigge på?

Er kommentaren brugbar? 0 0
Lars Skjoldby  den 18-09-2011 kl. 23:59

Hej Bigum

Fedt at følge dig her også. Jeg har lige lavet en Facebook side hvor jeg har forsøgt at følge så mange af dine råd som muligt:

www.facebook.com/ProfessionelNetworker

Det ville være fedt med din feedback.

Dbh

Lars Skjoldby

Er kommentaren brugbar? 0 0
Thomas Bigum  den 19-09-2011 kl. 01:23

Majbritt,

Jeg kan godt lide udseendet af din velkomstside. Der er kræset for designet rent grafisk, hvilket hæver helhedsindtrykket og den "gode fornemmelse" når man ankommer.

Det øger sandsynligheden for at den nysgerrige bliver til en facebookfan.

Velkomstsiden har dog nogle klassiske fejl, hvis jeg må have love at være eksplicit om min mening.

Når man skal have børn til at gøre noget, så kan man skyde sig selv i foden ved at give dem et valg. Det er det bedste råd om børneopdragelse jeg nogensinde har modtaget, og det er sjovt nok det samme der dukker op i min bevidsthed, når jeg skal tale om velkomststrategi.

Din velkomst vil 4 forskellige ting:

1 skaffe tilmeldinger til nyhedsbrev

2 sende læsere til sportssektionen

3 sende læsere til kultursektionen

4 sælge annoncer

...  men den prøver ikke at få folk til at trykke synes godt om.

Sæt dig i den nyankomnes sted for en stund, og lad som om du ankommer. Du er i 9 ud af 10 tilfælde ankommet fordi en af dine veninder har trykket synes godt om syddjurs.nu, og du lige skal se hvad det er for noget.

Hvad er den ankomnes behov?

Hvad ønsker du som ejer af siden, at den ankomne gør?

Er kommentaren brugbar? 0 0
Kristian Mølholt   den 19-09-2011 kl. 08:20

Der er ikke den store villighed til at vise sider frem.

Så her er lige et par stykker, som jeg syntes fungerer.

www.facebook.com/ShopTabApp

www.facebook.com/horne.dk

www.facebook.com/startourdk

Er kommentaren brugbar? 0 0
Thomas Bigum  den 19-09-2011 kl. 12:08

Lars,

Det er jo en skabelon jeg har set før :-)

I modsætning til Majbritts som jeg giver feedback på herover - så har den fokus på at få konverteres den ankomne til en fan, og intet andet.

Det må vi antage øger konverteringeren.

Jeg er selv fortaler for at bruge video - fordi man når længere på færre sekunder, og man når også at putte et menneskeligt lag på facebooksiden.

Fordi vi ser dig tale i en video opfatter vi dit profilbillede mindre stift. Det er et billede af en mand, vi har set bevæge sig.

Feedback'en til dig kunne være, at overveje om du skal have noget content ud foran kravet om at synes godt om. Du har set min antager jeg, og det er helt bevidst at jeg hælder gode råd af inden jeg "foreslår" at trykke synes godt om.

Vi må antage at der kan falde nogle fra på din velkomstside, fordi de ikke helt har forstået hvad "networker" er... og i øvrigt heller ikke vil give dig et klik, før du har givet boget først.

Noget for noget-indstillingen hersker på Facebook i denne tid. Og når nu man gerne vil have folks opmærksomhed, kan man jo med rette starte med at være den første der giver... (i det her tilfælde et godt råd).

Det er i mine øjne en god velkomst du har der. Ovenstående er marginalerne der løfter den længere opad.

Er kommentaren brugbar? 0 0
Lise Halskov  den 19-09-2011 kl. 12:39

Hej Thomas - velkommen som ekspertblogger. Jeg glæder mig til at læse dine indlæg. Jeg har lige et spørgsmål. Jeg er blevet anbefalet at bruge en sikker forbindelse til Facebook (https), men når man gør det, kan man ikke se videoer på velkomstsiden, men bliver promptet til, at man nu går væk fra den sikre forbindelse, hvis man vil have adgang til indholdet. Har du erfaringer med, om man taber nogle folk der?

Mange hilsener Lise

Er kommentaren brugbar? 0 0
Kasper Bergholt  den 19-09-2011 kl. 15:38

Hej Thomas!

Dejligt indlæg & dejligt at se dig aktiv i dette regi også.

Glæder mig til flere guldkorn i fremtiden.

Alt godt,

Kasper

Er kommentaren brugbar? 0 0
Lars Skjoldby  den 19-09-2011 kl. 16:11

@Bigum: Jeg tænkte du nok kunne genkende modellen, og jeg indrømmer gerne at jeg har kigget en mester over skulderen :-)

1000 tak for feedback. Jeg kan sagtens følge dig og vil få det implementeret hurtigst muligt.

@Lise: Jeg havde også problemer med https på min side. Årsagen er at man med Vimeos privacy indstillinger ikke kan vise videoer via https. Jeg har lavet min side facebook applikationen Static HTML. Jeg har siden fundet ud af at jeg skulle have brugt en iFrame applikation der gør det muligt at hoste sin egen facebook side både på en http og https forbindelse. Min quick and dirty løsning var at fravælge privacy på videoen hos Vimeo, indtil jeg har fundet en løsning med iFrame.

Er kommentaren brugbar? 0 0
Peter Assentorp  den 19-09-2011 kl. 18:11

Til alle og Lise & Lars...

Fra 1. oktober 2011 SKAL facebook velkomstsider / facebook apps være oprettet med 'HTTPS', hvilket betyder at I skal have anskaffet jer et SSL-certifikat.

I kan læse mere om det her:

developers.facebook.com/roadmap

"All Canvas and Page tab apps (that are not using FBML) must convert to process signed_request (fb_sig will be removed) and obtain an SSL certificate for use in ‘Secure Canvas URL’ and ‘Secure Page tab URL’ (unless you are in Sandbox mode)."

Er kommentaren brugbar? 0 0
Kim Kampp  den 19-09-2011 kl. 18:25

Hej Thomas

Super indlæg!.

I forbindelse med etableringen af et lukket forum, ville du da stadig foretrække facebook i stedet for de mere traditionelle, hvis emnet er rimeligt specifikt og ligeså meget baseret på netværk og svar medlemmerne i mellem som det at kunne oprette forskellige emner? Med et forum mener jeg en lukket gruppe

Tak for et godt indlæg

Keep Swinging

Kim

Er kommentaren brugbar? 0 0
Thomas Bigum  den 19-09-2011 kl. 21:25

Lars, har du prøvet manuelt at sætte et s på din vimeo-URL i fb-applikationen?

dvs i din embedkode, simpelthen bare ændre fra

http://www.vimeo.c.....

til

https://www.vimeo.c.....

Jeg er lidt i tvivl om det løser din udfordring med at have en offentlig video flagrende rundt ovre i Vimeos univers. Din trøst er at det nok er meget begrænset hvor mange der "falder over den", og bliver totalt forvirrede.

Vimeo er trods alt langt mindre brugt til surfing end youtube.

.. og som Peter tilføjer, så kommer der strengere krav til sikre forbindelser.

Det understreger min pointe i min første kommentar længere oppe: Applikationer er en krads djævel, som man ikke skal være flov over at købe i byen, på lige fod med indkøbet af en hjemmeside til ens iværksætterprojekt.

Er kommentaren brugbar? 0 0
Lars Skjoldby  den 19-09-2011 kl. 21:34

Peter: Tak for info og warning. Der er lidt at løbe på endnu, men godt at være på forkant, frem for at blive svært skuffet den 1. oktober.

Thomas: Tak igen. Det ser ud til det virker.

Er kommentaren brugbar? 0 0
Thomas Bigum  den 19-09-2011 kl. 21:54

Hej Kim,

Først og fremmest tak for den indledende rose til indlægget.

Du spørger om Facebook kan foretrækkes frem for et traditionelt lukket forum, og jeg må returnere med et rungende - Hell yeah!

Facebookgrupper er for mit vedkommende gået hen og er blevet et uerstatteligt værktøj til kommunikation mellem mere end to personer.

På mine facebookkurser samler jeg efterfølgende kursisterne i lukkede facebookgrupper, og giver dem særbehandling i form af direkte adgang til min vejledning.

Sådan en lukket gruppe har altså et tema der er facebookhåndtering, og ender i særdeleshed ud som værende et godt forum for medlemmerne at kommunikere på tværs.

De kan hjælpe hinanden, og efterhånden som jeg tærsker flere kursister igennem mine kurser er der også flere om at dele viden, og stille interessant spørgsmål.

Jeg kan have meget svært ved at se incitamentet for at lave et lukket forum på en www-adresse, når nu Facebook stiller alle faciliteter til rådighed. INKL folks tilstedeværelse.

Jeg hænger via bestyrelsesarbejde stadig fast i Groupcare, og deres store svaghed er - at ingen gider åbne skidtet for at se på varerne. Vi er alle på Facebook, og så kan man ligeså godt lave sit projektarbejde der.

At lave en lukket facebookgruppe og proppe den med værdi - for derefter at tage penge for et medlemsskab synes oplagt, hvis man besidder en viden stor eller specifik nok til at tiltrække folk.

Konceptet kan kaldes en mastergroup

Er kommentaren brugbar? 0 0
Thue Madsen  den 19-09-2011 kl. 21:59

Ja så er det vist tid til at jeg får ændret på min ellers nyoprettede facebook side :-)

Tak for indlægget.

Er kommentaren brugbar? 0 0
Kim Kampp  den 19-09-2011 kl. 21:59

Hej Thomas

1000 Tak for din kommentar og svar - vi deler åbenbart samme tanker :-)

Fortsat god aften

Dbh.

Kim Kampp

Er kommentaren brugbar? 0 0
Thomas Bigum  den 19-09-2011 kl. 22:01

..

@autotracking,

Ja det gør mig selvfølgelig ondt at kaste med våde klude efter gode menneskers ansigter :-)

For motivationen, kan vi så ikke kalde det, at du skal "forbedre" den(?)

God arbejdslyst

Er kommentaren brugbar? 0 0
Jens Mikkelsen  den 20-09-2011 kl. 15:25

Jeg synes facebook er fuldstændig overvurderet i forhold til at bygge hele sin online profil op omkring denne platform.

Personligt har jeg aldrig købt en ydelse fordi jeg har fundet den på facebook. Tror de fleste er trætte af apps man bliver pakket på og kædebreve fra venner som vil have man skal klikke ind på en facebook og klikke "like".

Er kommentaren brugbar? 0 0
Mette Lund  den 21-09-2011 kl. 10:35

Hej Thomas,

Tak for gode råd og idéer =)

Vil du give lidt feedback på vores nye side, som jeg administrerer, hvor vi har prøvet at efterkomme dine råd:

CA Students - Din karrierevej til erhvervslivet

www.facebook.com/CAStudy

Kh. Mette

Er kommentaren brugbar? 0 0
Nadja Houmøller  den 21-09-2011 kl. 11:48

Hej Thomas,

Jeg vil meget gerne høre din mening om min side:

www.facebook.com/heavenofhorror

På forhånd tak. :o)

Mvh Nadja

Er kommentaren brugbar? 0 0
Thomas Bigum  den 21-09-2011 kl. 11:54

Hej Mette,

Tak for et pragteksemplar. Indtrykket er i orden, og i andre kan roligt kigge med, og se hvad der sker hvis man investerer.

Læg endvidere mærke til den gode start på indsamlingen af fans (+1.000 på et døgn), som jo i særdeleshed sker fordi der er sat præmie på højkant - sat op i et design som de ankomne forstår, og i øvrigt bliver guidet flot hen i mod.

Jeg antager det også sker, fordi i havde en masse brugere i kunne orientere om at siden var gået i luften. Det skal man huske, at mange andre ikke har....

Der er en enkelt ting, som jeg ville rette. Siden er lige nu samtidig et place hvor man kan checke ind. Konceptet lægger ikke op til nogle fordele ved at checke ind, i modsætning til for eksempel en butik, et storcenter eller en festival...

Så lige nu står der og flagrer et flot 1-tal i venstre side. Det tjener ingen nytte.

Der hvor dette emne er relevant for "Ankomsten", er at vi som brugere efter vi har trykket synes godt om, bliver forstyrrede af et spørgsmål om vi vil give en anmeldelse.

Den pop-up kommer kun for places. Da i ikke behøver at være et place, så lad vær med at være det, for at undgå at brugerne forstyrres af en ankomst.

Hvis adresse fjernes i info-fanen, så er siden ikke længere et place. Indcheck tallet forsvinder i venstre side.. og det gør så også denne her pop-up, som jeg mener hæmmer jeres velkomst.

All in all smukt et smukt værktøj. Foran jer ligger opgaven med at bruge det værktøj i har købt. Der findes ingen manual til dette værktøj, men jeg gør en heftig indsats for at hjælpe med gode råd til håndtering på min facebookside, som der linkes til højre side af bloggen her.

Er kommentaren brugbar? 0 0
Thomas Bigum  den 21-09-2011 kl. 13:06

Et billede siger mere end 1000 ord, og i tilgift synes en facebookbruger også, at billeder er lidt

Er kommentaren brugbar? 0 0
Mette Lund  den 21-09-2011 kl. 14:43

Hej igen,

Uhh tak for de pæne ord.. varmer godt (specielt efter alle de timer, der er blevet spenderet på opsætning/søgen efter apps og ikke mindst kodning!!! Det er jo en verden for sig, når man aldrig har prøvet det s*** før! =) Vil dog lige pointere, at det er hjemmeskabt og ikke købt! ;)

God pointe med place... var også mere for at vise, hvor vi holder til, men vil folk finde ud af, gør de nu nok også det!

Tak for god feedback - blir nok ikke sidste gang du hører fra mig ;)

Kh. M

Er kommentaren brugbar? 0 0
susandam  den 09-10-2011 kl. 17:52

Hej Thomas.

Du hjalp mig forleden med en kode til vores nyoprettede faneblad til My Fitting Rooms side. Tak. Som jeg skrev er jeg ikke skrap i koder, så synes det er fedt at man kan designe et layout i PS som man så kan indsætte som billede ved hjælp af en simpel image kode. Men når man layouter og placerer et billede, da betyder det jo at al teksten ikke er søgbar. Modsat hvis man designer et billede placerer det og indsætter sin tekst som ren tekst nedenunder. Jeg kan se at Case Study eksemplet, det er også et gif billede der er indsat, (ikke designet med koder) og det ser jo fint ud. Men nu spørgsmålet: Hvor meget skal man tænke over at teksten skal være søgbar på fb på eksvis: velkomstsider?   Og andet spm: Hvis man har en velkomstside - bør man da sætte den op, så det er der folk ryger ind først og ikke på væggen. Hvor er det nu lige man gør det :-) Håber at høre fra dig.

Hilsen

Susan Dam

Er kommentaren brugbar? 0 0
Brian Schou Larsen | bannerprint.dk  den 09-10-2011 kl. 18:05

Denne her har jeg lavet til en kunde :

www.facebook.com/GnistenFredericia

Er kommentaren brugbar? 0 0
Thomas Bigum  den 10-10-2011 kl. 13:27

Hej Susan,

Jeg splitter lige din kommentar i de to halvdele

1) Søgbarhed. Om tekst skal være i billede eller programmeret som tekst.

- Alene et spørgsmål om design. Tekst i grafik bliver let en anelse mudret, så de små bogstaver må nødvendigvis programmeres i tekst.

Søgbarhed i Facebook Apps er non-existing. Applikationen ligger på et helt andet domæne, og bliver trukket ind i Facebook via en såkaldt iFrame.

Det mest naturlige er, at sørge for at en søgemaskine ikke indekserer det domæne man har sin velkomst på... Hvis folk finder min fb-velkomstside et andet sted end på Facebook (på thomasbigum.dk/blabla/blabla.html), er der ikke andet end forvirring at få ud af det.

2) Velkomst som ankomstside

Det gøres ved at trykke knappen "Rediger side" øverst højre.

Dernæst kigge midt på skærmen blandt mulighederne.

Her står: "Standard faneblad:" .. der kan man vælge væg, oplysninger og hvis man har sat velkomst på, så fremgår dens navn af listen.

- min anbefaling er ja. Hvis velkomsten forklarer hvad det hele går ud på, er det mest fornuftigt at sende de nye øjne hertil først.

Er kommentaren brugbar? 0 0
Thomas Bigum  den 10-10-2011 kl. 14:17

Hej Brian, så fik jeg kigget på Gnisten.

Nu fyrer jeg op for kanonen, og så er det din opgave ikke at tage det personligt men at suge til dig ok?... Min feedback er subjektiv, så der er også noget som det er helt tilladt at være uenig med mig i.

1) overordnet set er den sat op efter samme tankegang man sætter en hjemmeside op. Det dur ikke ligeså godt på Facebook, fordi målet med velkomsten er at lukke folk ind ad døren.... snarere end at fylde deres hoved med info.

Derfor tænker jeg: for omfattende

----------

2) Den linker ud af Facebook seks steder.

Derfor tænker jeg: den vil for mange ting

----------

3) Den fortæller meget om Gnisten, men intet om hvad "værdien" er ved at trykke oppe på synes godt om.

Derfor tænker jeg: Whats in it for me?

----------

4) Gnisten handler om mennesker, men vi møder ingen mennesker. Jeg kan se på væggen, at det ikke er sådan at 'gnisterne' ikke viser deres ansigter eller navne.

Derfor tænker jeg: Upersonlig. Frem med mennesker, bagud med logoer.

----------

Facebook er et socialt medie. Så info smider man på www. Og mennesker møder man (og taler med) via Facebook. Kunsten er at lade velkomsten være broen mellem det formelle på www, og det semi-uformelle miljø i en facebookside.

1000, 1000 tak for at give mig lov til at analysere den. Det kræver boller, og jeg håber den her feedback indenfor kunsten at lave velkomster kan gøre drenge til mænd :-D

Jeg håber det kunne bruges?

Er kommentaren brugbar? 0 0
susandam  den 12-10-2011 kl. 00:31

Tak for dit svar Thomas. Det er jo super fedt at lære noget nyt hver dag.

Og ja vi har ikke lavet en decideret velkomstside endnu - men det er på vej.

Først skulle applikationerne lige testes :-)

Hilsen Susan Dam

Er kommentaren brugbar? 0 0
Michael Bjerregaard  den 20-10-2011 kl. 11:33

Hej Thomas

Hvis du stadig vedligeholder denne tråd må du hellere end gerne kigge ind på www.facebook.com/businesspeak og komme med feedback.

På forhånd tak.

/Michael Bjerregaard

Er kommentaren brugbar? 0 0
 

Tilføj en kommentar

 
Husk Mig

Få besked når der kommenteres (Log ind for at få tilsendt mail)
 

Om denne blog


Få besked når Thomas skriver




Tag med på Milles rejse, og følg med når hun møder hidtil ukendt viden om sociale medier.

Bliv vidne til hendes refleksioner over nye teorier, og følg også hendes rejse når eksempelvis viden om at drive facebookside bliver implementeret.

Der er både skuffelser og sejre på sidens væg, som du kan følge allerede nu..

Følg bogprocessen her:

Thomas på Twitter

Hvis du vil have besked når Thomas og ligesindede bloggere har lavet et nyt indlæg, så klik her:
 


Seneste kommentarer